Uzdrowisko w Szczawnicy buduje luksusowe SPA i szuka inwestorów

W 2020 r. w Szczawnicy – kurorcie uzdrowiskowym leżącym u stóp Pienin – zostanie oddany do użytku nowoczesny kompleks wypoczynkowo-leczniczy, czterogwiazdkowy hotel SPA Pieniny Grand – zapowiedziała Helena Mańkowska, wiceprezes Grupy Thermaoleo Uzdrowisko Szczawnica.
PAP/Kadr z filmu
PAP/Kadr z filmu

„Jest jeszcze dużo do zrobienia i dobrze byłoby znaleźć partnera, który partycypowałby w inwestycjach, żeby Szczawnica rozwijała się jeszcze szybciej” – dodała wiceprezes Mańkowska. 

W budowanym kompleksie będzie można skorzystać z zabiegów leczniczych, rehabilitacyjnych i kosmetycznych. Hotel Pieniny Grand powstaje w wyniku gruntownej rewitalizacji dawnego sanatorium Hutnik. Nowy obiekt ma pomieścić 119 pokoi oraz luksusową strefę SPA wraz z częścią medyczną. Znajdą się tam też dwie restauracje oraz sale konferencyjne. 

Jak podkreśliła Helena Mańkowska, nowa inwestycja wpisuje się w nowoczesny, globalny trend. „Ludzie szukają miejsca, gdzie będąc w środku natury mogą zająć się sobą, odpocząć z rodzinami i zatroszczyć się o swoje zdrowie” – zaznaczyła.

Według niej, Szczawnica jest bardzo uznanym uzdrowiskiem i jest doceniana za rozwijaną w ciągu minionych 10 lat ofertę, o czym świadczy duże zainteresowanie wśród turystów z Polski i z zagranicy.

Źródło informacji: Centrum Prasowe PAP
 

POBIERZ MATERIAŁ I PUBLIKUJ ZA DARMO