Pływający po mazurskich jeziorach domek pomoże potrzebującym

Wypożyczenie komfortowo wyposażonego pływającego po mazurskich jeziorach domku dla 8 osób – oto pomysł na aktywny wypoczynek nie tylko w zbliżającą się majówkę, ale każdą wolną chwilę do końca sierpnia. Domek wypożycza Fundacja Projekt ARCHE, która przeznacza swój dochód na aktywizację zawodową osób bezrobotnych i leczenie chorych na SM. Już w najbliższą sobotę w porcie Bogaczewo (gm. Giżycko) odbędzie się inauguracja sezonu.
Fundacja Projekt ARCHE
Fundacja Projekt ARCHE

W sobotę, 27 kwietnia, w porcie w Bogaczewie odbędzie się festyn z licznymi atrakcjami, który ma promować ekonomię społeczną na Warmii i Mazurach. W jego trakcie zainaugurowany zostanie sezon na wypożyczanie pływającego domku.

„Podczas wydarzenia będzie można wziąć udział w licznych zajęciach dla dzieci i rodziców z animatorami (m.in. malowanie twarzy, magic stick, przeciąganie liny, miniszczudła, kącik plastyczny), a także w pokazie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, w turnieju gier planszowych oraz w pokazie carvingu w wykonaniu mistrza świata Grzegorza Gniecha – zapowiada Kamil Purłan, prezes Fundacji Projekt ARCHE. – W ten ostatni kwietniowy weekend będzie można również zobaczyć pokaz ogromnej siły w wykonaniu Mateusza Ostaszewskiego, mistrza świata Strongman Amatorów. A wszystko to w klimacie szantowym zagwarantowanym przez zespół Załoga Dr. Bryga. Wydarzenie zakończy się występem Kabaretu OT.TO” – zachęca Kamil Purłan.

Fundacja Projekt ARCHE jest organizacją pozarządową, działającą jako przedsiębiorstwo społeczne. Oznacza to, że swoich zysków nie dzieli pomiędzy udziałowców, ale przeznacza je w całości na statutowe cele społeczne. „Naszą działalność w postaci czarteru domku rozpoczęliśmy w ubiegłym roku. W zeszłym sezonie domek cieszył się dużą popularnością. Dzięki naszej działalności pracę znalazło już 5 osób” – powiedział prezes fundacji.

Pływający domek, który można od Fundacji Projekt ARCHE wynająć, jest komfortowo wyposażony i może pomieścić nawet 8 osób. Powierzchnia wielkości kawalerki (27 m2) mieści m.in. kabinę prysznicową, toaletę elektryczną, kuchnię gazową dwupalnikową ze zlewozmywakiem i pokrywą, 250-litrowe zbiorniki wody czystej i szarej, rolety na drzwiach. W domku, po ustaleniu z fundacją, można pływać ze zwierzakiem.

Więcej informacji o pływającym domku (m.in. ceny i terminy) można znaleźć na stronie: www.plywajacydomek.pl.

Źródło informacji: Centrum Prasowe PAP

POBIERZ MATERIAŁ I PUBLIKUJ ZA DARMO