Bank Pekao S.A kupuje namioty barierowe dla szpitali

Pracownicy Banku Pekao S.A. oraz innych spółek z Grupy PZU zorganizowali zbiórkę pieniędzy na zakup tzw. namiotów barierowych, które chronią przed zakażeniem koronawirusem pacjentów oraz personel szpitali.

Namioty barierowe to wynalazek dr Marcina Kaczora, kierownika Centrum Symulacji Medycznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalisty anestezjologii i intensywnej terapii. Przezroczyste kopuły szczelnie odgradzają chorego od otoczenia i chronią inne osoby przed zakażeniem. Zwłaszcza, kiedy pacjent kaszle albo jest zakatarzony. Umożliwiają bezpieczny transport chorego oraz odgradzają go od personelu, który mógłby się zarazić.  

„Namiot barierowy umożliwia całkowite odseparowanie się od wirusów i zapobiega rozprzestrzenianiu się pandemii. Jego powłoka chroni inne osoby przed zarażeniem, a jednocześnie pozwala lekarzom na przeprowadzanie wszystkich niezbędnych zabiegów medycznych” – wyjaśnia Marcin Kaczor.

Do każdej złotówki zebranej przez pracowników Banku Pekao S.A. oraz innych spółek Grupy PZU, pracodawca dołoży drugą. Ochotnicy mogą wpłacić dobrowolną kwotę na specjalnie utworzone konto.
 
Akcja jest elementem realizacji misji społecznej banku. „Jako jeden z największych banków w Polsce, czujemy się odpowiedzialni za zdrowie Polaków oraz za personel medyczny, który każdego dnia z wielkim poświęceniem angażuje się w walkę z koronawirusem. Chcemy wesprzeć wszystkich, którzy codziennie stają na pierwszej linii frontu” – mówi Leszek Skiba, p.o. prezesa zarządu Banku Pekao S.A.
 
I zaznacza, że bank przekazał darowiznę dla najbardziej potrzebujących placówek medycznych w kraju, a pracownicy Banku Pekao S.A. jako wolontariusze włączyli się w pracę całodobowej infolinii Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informowania o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. „Teraz - wspólnie z innymi spółkami z Grupy PZU - realizujemy nową inicjatywę, dzięki której zbierzemy środki na zakup niezbędnych dla szpitali oraz służb ratownictwa namiotów barierowych” – dodaje Leszek Skiba. 

Do akcji włączyły się osoby pracujące we wszystkich spółkach z Grupy PZU, Banku Pekao, Alior Banku i Link4.

Od początku pandemii Bank Pekao S.A. angażuje się w działania wspierające walkę z rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Bank przekazał 5 mln zł darowizny na rzecz szpitali, zakładów opieki zdrowotnej i służb sanitarnych. Pieniądze otrzymały najbardziej potrzebujące, wskazane przez Ministerstwo Zdrowia, placówki z sześciu województw. 

Ponadto, Fundacja Banku Pekao im. dr. Mariana Kantona przekazała 23 tysiące maseczek ochronnych szpitalom z województwa mazowieckiego oraz ochotniczej straży pożarnej. Część z nich bank przekazał najbardziej zagrożonej grupie – seniorom.

Łączna wartość pomocy finansowej spółek Grupy PZU dla szpitali i służb walczących z epidemią sięga już prawie 20 mln zł.

Źródło informacji: Centrum Prasowe PAP
 

POBIERZ MATERIAŁ I PUBLIKUJ ZA DARMO