Nawet prawnicy, lekarze i psychologowie szkolą się na programistów

„Z roku na rok coraz więcej osób zgłasza się na kursy programowania, aby zmienić zawód i rozpocząć karierę w branży IT” - mówi Piotr Mazur, wiceprezes Software Development Academy (SDA), największej akademii programowania w Europie Środkowo-Wschodniej.
PAP/Kadr z filmu
PAP/Kadr z filmu

Według Piotra Mazura na szkolenia do Akademii zgłaszają się osoby o bardzo różnych profesjach. Wśród nich są m.in. prawnicy, psychologowie, lekarze oraz mali i średni przedsiębiorcy.

„Wszyscy oni deklarują, że branża IT to jest dziedzina, w której od zawsze chcieli się odnaleźć. Wiele z tych osób podkreśla ponadto, że jest to obszar, w którym w przyszłości będzie można sobie świetnie radzić finansowo” - mówił wiceszef SDA.

Według niego obecnie na polskim rynku faktycznie lokuje się coraz więcej inwestorów zagranicznych, którzy oferują coraz to lepsze wynagrodzenia. Zdaniem Piotra Mazura programiści, testerzy oprogramowania i analitycy Big Data doskonale prosperują na rynku pracy.

„W ośmiu krajach, w których działa Software Development Academy, rośnie liczba osób, które zgłaszają się do nas, ponieważ to, co dzisiaj robią, nie jest do końca tym, co chcieliby robić przez resztę życia” - stwierdził wiceprezes SDA.

Przyznaje on, że przekwalifikowanie zawodowe wymaga bardzo dużej determinacji, a sama branża IT jest „bardzo wymagającym obszarem”, ale przy odpowiednio dużej dawce zaangażowania zmiana zawodu na programistę, testera, czy analityka danych jest jak najbardziej możliwa. „My pomagamy ludziom nauczyć się od podstaw tych kompetencji, które są cenione na rynku” - powiedział Piotr Mazur.

Źródło informacji: Centrum Prasowe PAP
 

POBIERZ MATERIAŁ I PUBLIKUJ ZA DARMO