Toruń: Kto postawi parkomaty?

Toruńscy drogowcy poszukują firmy, która zainstaluje parkomaty w Strefie Płatnego Parkowania oraz zapewni ich utrzymanie i serwis. Zainteresowani mogą składać swoje oferty do 16 października 2020 r.
 Fot. Lech Kamiński
Fot. Lech Kamiński

Obecnie na terenie Strefy Płatnego Parkowania w Toruniu są ustawione 77 parkomaty. Umowa na ich dzierżawę została podpisana w 2014 r. i dobiega końca. Stąd konieczność ogłoszenia przetargu na nowy system.

Nowe urządzenia mają mieć wszystkie udogodnienia niezbędne dla użytkowników. Toruńscy drogowcy chcą, aby kierowcy mogli, tak jak do tej pory, płacić za postój nie tylko bilonem i kartą zbliżeniową, ale także przy pomocy funkcji Blik. Nowe parkomaty muszą też jak dotychczas umożliwiać uiszczanie opłaty dodatkowej (określanej potocznie jako kara), wymaganej w przypadku nieopłaconego parkowania. Stanowi to duże ułatwienie nie tylko dla kierowców odwiedzających nasze miasto, ale także i dla mieszkańców. Po otrzymaniu wezwania sprawę można załatwić  bezpośrednio w parkomacie.

Oczekiwaną od dostawców nowością ma być to, że przedni panel parkomatu będzie doświetlony w sposób, który umożliwi wygodną obsługę urządzenia w porze wieczornej. Parkomaty mają być, tak jak dotychczas, wyposażone w baterię słoneczną i akumulatory. Nie będzie więc konieczności ich podłączania do źródła energii elektrycznej. Dodatkowo pracownicy strefy za pomocą sieci komórkowej będą mogli śledzić każdą operację w parkomacie lub zauważyć jego awarię.   

Umowa na parkometry zostanie zawarta na 6 lat. Ich ilość zwiększy się do 79. Warto dodać, że wyłoniona w drodze przetargu firma, oprócz zainstalowania parkomatów, zajmie się prowadzeniem czynności techniczno-organizacyjnych związanych z serwisem i utrzymaniem urządzeń.

Źródło: UM Toruń

POBIERZ MATERIAŁ I PUBLIKUJ ZA DARMO