Ruszyła budowa miejskich szeregowców w Pleszewie

20 domków w zabudowie szeregowej buduje Pleszewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Budynki będą dostępne w czterech wariantach powierzchniowych. To pierwsze tego typu mieszkania, jakie oferuje samorząd MiG Pleszew.
Fot. UMiG Pleszew
Fot. UMiG Pleszew

Pleszewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego – spółka MiG Pleszew – dotychczas specjalizowała się w budowie bloków. Przy ul. Malinie w Pleszewie powstało ich w ostatnich latach sześć. W trakcie przygotowań jest także budowa dwóch bloków na Osiedlu Piastowskim. Po raz pierwszy jednak zdecydowano się na zabudowę szeregową. – To odpowiedź na potrzeby mieszkańców, którzy nie chcą mieszkać w blokach, ale też nie stać ich finansowo lub mentalnie na budowę własnego domu. Szeregowce będą sprzedawane w stanie deweloperskim – mówi burmistrz MiG Pleszew Arkadiusz Ptak.

Docelowo przy ul. Kaliskiej powstanie 20 domów w czterech segmentach, w sumie blisko 2800 m² powierzchni. Budynki dostępne będą w czterech wariantach o powierzchni od 128 do 155 m². Każdy usytułowany na niezależnych działkach (bez części wspólnych), o powierzchni od ok. 300 do 550 m². Przy każdym z domków zaplanowano miejsce do zagospodarowania przez właściciela, np. na ogródek lub plac zabaw. Nie zapomniano również o garażach. Samorząd zbuduje także wewnętrzną drogę dojazdową do nowych zabudowań.

Szczegółowe informacje na stronie PTBS: https://ptbs.pleszew.pl/pf/budowa-domow-jednorodzinnych-szeregowcow-przy-ulicy-kaliskiej/

POBIERZ MATERIAŁ I PUBLIKUJ ZA DARMO