Piotrkowski ratusz uruchamia przystanki dla czworonogów

Dbając o Piotrków Trybunalski i jego mieszkańców, nie zapominamy o naszych „braciach mniejszych”. Pod budynkami magistratu ustawiono „Przystanki dla czworonożnych przyjaciół”.
Fot. UM Piotrków Trybunalski
Fot. UM Piotrków Trybunalski

„Przystanki dla czworonożnych przyjaciół” stanęły pod budynkami magistratu przy ul. Szkolnej 28 oraz Pasażu K. Rudowskiego 10. Stojaki z wodą będą na bieżąco uzupełniane przez cały dzień.

- Na specjalnie przygotowanych stojakach ustawione zostały miski z wodą. Przystanki zainstalowaliśmy głównie z myślą o psach, ale korzystać będą z nich zapewne także koty, ptaki i inne zwierzęta – mówi prezydent Krzysztof Chojniak, który jest pomysłodawcą przedsięwzięcia.

- Zrobiliśmy to z myślą o klientach urzędu miasta, którzy przychodzą ze swoimi pupilami, choć ale nie tylko o nich. Do przystanku będzie można podejść nawet podczas zwykłego spaceru po mieście – wylicza prezydent i zachęca inne firmy i instytucje do podjęcia podobnych inicjatyw.

Jak zaznacza Maja Lewandowska, lekarz weterynarii i właścicielka Chałki, której wizerunek znalazł się na piotrkowskich przystankach jest to bardzo szlachetna i potrzebna inicjatywa.

- Stały dostęp do pożywienia i wody jest dla psów tak samo ważny, jak i dla ludzi. Szczególnie istotne jest to w okresie letnim, w którym bardzo często występują wysokie temperatury – podsumowała Maja Lewandowska.

Relacja z briefingu prasowego oraz fotoreportaż dostępny pod linkiem:
https://www.piotrkow.pl/nasze-miasto-t70/aktualnosci-a75/pamietamy-o-czworonogach-r16235

 

POBIERZ MATERIAŁ I PUBLIKUJ ZA DARMO