Papiescy stypendyści pojadą do Legnicy i Torunia

Legnica i Toruń będą gościć latem stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia - ogłosiła Konferencja Episkopatu Polski.
Uczestniczyli w nim m.in. ks. Kard. Kazimierz Nycz - Przewodniczący Rady Fundacji, ks. Dariusz Kowalczyk - Przewodniczący Zarządu Fundacji oraz gospodarze miast goszczących stypendystów: Tadeusz Krzakowski - prezydent Legnicy, Michał Zaleski - Prezydent Torunia oraz Zbigniew Ostrowski - Wicemarszałek Województwa Kujawsko- Pomorskiego.
 
Tegoroczne obozy Fundacji odbędą się w Toruniu i Legnicy. Toruń będzie gościł uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich w dniach 18 - 30 lipca, natomiast Legnica studentów - od 8 do 15 lipca. Obóz dla maturzystów już po raz kolejny zostanie zorganizowany w Myczkowcach.
 
Na konferencji włodarze miast oraz marszałek zapewnili, że dołożą wszelkich starań, aby obozy były dobrze zorganizowane, a młodzi ludzie wyjechali zadowoleni z pobytu.

„7 czerwca 1999 roku gościł w Toruniu Jan Paweł II. Patrzył na nasze miasto z sympatią, mówił, że to jego ulubione miasto. Wtedy powstała idea Dzieła Nowego Tysiąclecia. Dobrze, że w 20. rocznicę pielgrzymki papieskiej będziemy gościć w Toruniu uczniów szkół gimnazjalnych i ponadpodstawowych” – powiedział Michał Zaleski, prezydent Torunia.

"Wizyta młodych stypendystów to dowód i wyraz naszej otwartości, gościnności i przyjaźni" – komentował prezydent Tadeusz Krzakowski. "Sprawimy, że poznają i pokochają nasze miasto" - dodał.
 
Podczas spotkania ogłoszono także hasło i termin XIX Dnia Papieskiego. Wydarzenie to odbędzie się 13 października 2019 r. pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”, a będzie przypominać 40-lecie pielgrzymki papieża Jana Pawła II do Polski w 1979 roku.

Źródło: KEP, UM Legnica
 

 

POBIERZ MATERIAŁ I PUBLIKUJ ZA DARMO