Nowa aplikacja turystyczna gminy Mosina

W dobie cyfryzacji nie każdy lubi chodzić z papierowym informatorem turystycznym czy mapą, dlatego gmina Mosina uruchomiła dla mieszkańców oraz turystów aplikację Smart Tour!

"Znajdziecie w niej najważniejsze atrakcje turystyczne Gminy Mosina. Podążajcie ścieżkami tematycznymi i odkrywajcie piękno okolic. Przygotowaliśmy dla Was kilka tras np. Centrum Mosiny, Ścieżka sakralna czy wędrówka po Wielkopolskim Parku Narodowym" - informuje samorząd.
 
Aplikacja używa sensora GPS, należy włączyć lokalizację w telefonie. Kiedy ścieżka jest aktywna i zbliżamy się do danego miejsca, na ekranie wyświetlają się informacje i zdjęcia związane z obiektem. Aplikacja jest bezpłatna, dostępna na urządzenia z systemem Android w sklepie Google Play.
 
Jak zapowiada mosiński ratusz, w najbliższym czasie zostanie rozszerzona o język angielski i niemiecki, a także lektora. "Rozbudujemy ją o kolejne, znane i mniej znane miejsca i ciekawostki z terenu gminy. Aplikacja cały czas jest udoskonalana" - zapewnia samorząd.
 

POBIERZ MATERIAŁ I PUBLIKUJ ZA DARMO