Nakrętkowe serce stanęło przed ratuszem w Aleksandrowie Kujawskim

Przed Urzędem Miejskim w Aleksandrowie Kujawskim stanęło długo wyczekiwane nakrętkowe serce. Lokalizację pojemnika wybrali mieszkańcy miasta w specjalnej ankiecie na portalu społecznościowym Facebook.
Fot. UM Aleksandrów Kujawski
Fot. UM Aleksandrów Kujawski

W Aleksandrowie Kujawskim od kilku już lat mieszkańcy mogli przynosić nakrętki do Urzędu Miejskiego, które przekazywane były później lokalnym stowarzyszeniom. Teraz, dzięki pojemnikowi w kształcie serca zbiórka nakrętek będzie jeszcze łatwiejsza. Pierwsze nakrętki do pojemnika wrzucił burmistrz Arkadiusz Gralak.

Kosz przeznaczony jest na wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt czy kolor. Mogą to więc być nakrętki np. po napojach, kawie, mleku czy jogurtach. W koszu zostawić można również zakrętki po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Ważne, by nie wrzucać innych przedmiotów.

Zachęcamy Państwa do przynoszenia nakrętek, ponieważ każda taka nakrętka może pomóc wielu potrzebującym osobom. Cele są różne – zakup wózka inwalidzkiego, sfinansowanie leczenia, pomoc domom dziecka itp.

Dodatkowo takie akcje niosą za sobą wiele pozytywnych skutków, m.in. naukę segregacji, zmniejszenie ilości śmieci na wysypiskach i zanieczyszczenia środowiska (plastik rozkłada się w glebie kilkaset lat).

Zbiórka nakrętek prowadzona jest w całej Polsce.

 

POBIERZ MATERIAŁ I PUBLIKUJ ZA DARMO