Legnica pomaga restauratorom

Prezydent Legnicy zainicjował legnicki #takeawaychallenge i zaapelował o wsparcie dla branży gastronomicznej.
 Fot. UM Legnica
Fot. UM Legnica

 Na czym polega nasza akcja?

Zamów danie na wynos ze swojej ulubionej legnickiej restauracji. Nie masz takiej? Wejdź na jedzenienawynos.legnica.eu i skorzystaj z naszej listy restauracji/barów/kawiarni, które oferują jedzenie na wynos. Wrzuć zdjęcie swojego zamówienia na swój profil w mediach społecznościowych z #takeawaychallenge i nominuj 3 osoby, które w ciągu 48 godzin też powinny zamówić danie na wynos.

- W ten sposób wspieramy lokalną gastronomię i pomagamy jej przetrwać w tym trudnym czasie, a sami delektujemy się pysznym jedzeniem – zaapelował na swoim profilu na Facebooku prezydent Tadeusz Krzakowski.

Dziś do wspólnego pomagania nominował Starostę Legnickiego Adama Babuśkę, Tomasza Strojka, Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Legnicy oraz  przedstawiciela mediów Mateusza Różańskiego.

Liczymy na to, że w tym trudnym czasie media dołączą się do akcji i rozpropagują nasz #takeawaychallnge.

Z powodu ograniczeń wprowadzonych przez rząd, lokale gastronomiczne  zostały zamknięte.  Dozwolona jest jedynie sprzedaż dań na wynos i z dowozem. W związku z tym stworzyliśmy bazę restauracji, barów i kawiarni, które to robią. Zachęcamy do korzystania z tej bazy i wspierania lokalnej gastronomii.

Na stronie jedzenienawynos.legnica.eu znajdziecie listę takich lokali z danymi, w jaki sposób i w jakich dniach można zamówić jedzenie oraz gdzie znaleźć aktualne menu.

Jeżeli twojego lokalu nie ma jeszcze na liście, wyślij e-maila na adres fb@legnica.eu z podaniem:

- nazwy restauracji/baru/kawiarni,
- numer telefonu, pod którym można składać zamówienie,
- godziny, w których można składać zamówienia,
- link do miejsca, gdzie można znaleźć menu,
- informację, czy oferujesz jedzenie tylko na wynos, czy również z dowozem.

POBIERZ MATERIAŁ I PUBLIKUJ ZA DARMO