Rewolucja cyfrowa tematem Prasowej Akademii Pieniądza

Rewolucja cyfrowa a gospodarka – to temat kolejnego wykładu Prasowej Akademii Pieniądza, który został udostępniony na platformie e-learningowej na stronie www.pap21.pl.

Autor szkolenia, dr Leszek Mosiejko tłumaczy w nim m.in. co doprowadziło do czwartej rewolucji przemysłowej, której jesteśmy obecnie świadkami oraz czym charakteryzuje się rewolucja cyfrowa. 

Autor wskazuje m.in., że na okres czwartej rewolucji przemysłowej przypadł dynamiczny rozwój zarówno nowych technologii, do których zalicza się między innymi chmurę obliczeniową, sztuczną inteligencję, internet rzeczy czy Big Data, jak również rozwój "inteligentnych" maszyn i urządzeń komunikujących się ze sobą i wykonujących czynności bez udziału człowieka. 

Ze szkolenia można dowiedzieć się także dlaczego czwartą rewolucję przemysłową nazywa się często rewolucją informacyjną i w jaki sposób obserwowane zmiany oddziałują na gospodarkę.

Prasowa Akademia Pieniądza to szkolenie dla dziennikarzy zainteresowanych tematyką ekonomiczną. Celem projektu realizowanego przez PAP we współpracy z NBP jest poszerzenie i uaktualnienie wiedzy ekonomicznej i podniesienie umiejętności warsztatowych w zakresie dziennikarstwa gospodarczego. Projekt oprócz części warsztatowej składa się z 10 szkoleń w formule e-learningowej dostępnych po zarejestrowaniu na stronie www.pap21.pl.

Publikacje są zamieszczone na stronie projektowej www.pap21.pl. Aktualnie udostępniono siedem z dziesięciu planowanych szkoleń.

Uczestnicy, którzy zaliczą online wszystkie 10 testów sprawdzających online otrzymają certyfikat wydany przez PAP i NBP.

POBIERZ MATERIAŁ I PUBLIKUJ ZA DARMO