Webinarium PAP dla mediów lokalnych „5G – fakty i mity”

Polska Agencja Prasowa zaprasza 9 października na webinarium „5G – fakty i mity”. Wystąpią prof. Sławomir Hausman i dr hab. Grzegorz Tatoń.

Sąsiedztwo nadajników telefonii komórkowej często budzi opór lokalnych społeczności, a technologii 5G przypisywane jest w internetowych wpisach całe zło, łącznie z rozwojem pandemii Covid-19. W emocjach łatwo zapomina się o faktach, dlatego fakty te warto przypominać.

Serwis Samorządowy PAP włącza się w kampanię informacyjno-społeczną „5G – Infrastruktura przyszłości”. W piątek, 9 października w ramach projektu zorganizowany zostanie webinar „5G – fakty i mity”. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14.00. 

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych rzetelną wiedzą na temat 5G, a szczególnie przedstawicieli samorządów terytorialnych i mediów lokalnych, którzy są najbliżej obaw mieszkańców.

Dr hab. Grzegorz Tatoń z Zakładu Biofizyki Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie wprowadzi uczestników w świat niezbędnych pojęć, wyjaśni m.in., jak działa pole elektromagnetyczne. 

Prof. Sławomir Hausman, kierownik Zakładu Telekomunikacji Politechniki Łódzkiej odkłamie mity na temat technologii 5G.

Webinar będzie transmitowany na stronie https://samorzad.pap.pl. Aby dołączyć, trzeba się zarejestrować: https://zoom.us/webinar/register/WN_vODz71dhQEmAvGp9rdVF5A

Udział jest bezpłatny.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP
 

POBIERZ MATERIAŁ I PUBLIKUJ ZA DARMO