Dostępna jest już aplikacja #FakeHunter Polskiej Agencji Prasowej (PAP) działająca w systemie Android i iOS. Dzięki niej potencjalnie fałszywe informacje będą mogli zgłaszać nie tylko użytkownicy komputerów, ale także urządzeń mobilnych.
Nakłady finansowe na branżę kosmiczną stanowią opłacalną inwestycję w rozwój najbardziej zaawansowanych technologii oraz w wyspecjalizowane kadry. To również odkrywanie nowych obszarów i możliwości biznesowych dla polskich firm – mówił Michał Szaniawski, prezes Polskiej Agencji Kosmicznej podczas Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego 2020, który odbył 5-6 października br. w Lublinie.
Polska Agencja Prasowa zaprasza 9 października na webinarium „5G – fakty i mity”. Wystąpią prof. Sławomir Hausman i dr hab. Grzegorz Tatoń.
Michał Szaniawski, prezes Polskiej Agencji Kosmicznej odebrał w Lublinie nagrodę Bursztyn Polskiej Gospodarki. Wyróżnienie 6. Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego przyznano m.in. za sukcesy na arenie międzynarodowej w postaci podpisanych porozumień, w tym z NASA, Dowództwem Strategicznym USA oraz skuteczne wykorzystanie środków UE.
Chcemy „psychologa w każdej szkole” - deklarują uczniowie, którzy zarejestrowali komitet i zebrali podpisy pod projektem nowelizacji ustawy Prawo oświatowe - informuje serwis Prawo.pl.
Większa dyspozycyjność rozmówców, powszechne i bezproblemowe korzystanie z technologii online oraz problem z plagą fake newsów – to tylko kilka wniosków płynących z opublikowanego właśnie ogólnopolskiego badania branży dziennikarskiej.
Pandemia koronawirusa zwiększyła zainteresowanie nauką. Jednocześnie nadmiar informacji i fake newsów powoduje kryzys wiedzy oraz autorytetów. O wyzwaniach współczesnego świata naukowego opowiadał prof. Aaron Ciechanover, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii.
Sytuacja, w jakiej obecnie się znajdujemy, jest bezprecedensowa. Kwarantanna w dużej mierze przeniosła życie zawodowe do sfery online i spowodowała zmiany, które odwracają rynek pracy w niektórych branżach o 180 stopni. Niemniej czas izolacji nie musi być momentem straconym pod względem inwestycji w siebie. Nie musi, a nawet nie może, ponieważ kiedy wirus „odpuści”, będziemy musieli odnaleźć się w nowej rzeczywistości, być może przekwalifikować, żeby znaleźć się w pierwszym szeregu. Takie prognozy przywodzą na myśl ideę lifelong learningu.
1 lipca 2020 roku zmienią się przepisy dotyczące użytkowania dronów. Każdy użytkownik bezzałogowca, będzie podlegał obowiązkowej rejestracji. Zostanie też zobligowany do przejścia specjalistycznego szkolenia.
Już po raz dziesiąty odbyły się w Łodzi DNI PAMIĘCI, związane z obchodami Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Podczas tegorocznej edycji przez osiem dni (27.01-3.02) odbywały się spektakle teatralne, projekcje filmów, koncerty, spotkania oraz warsztaty.