Sprawdź się w naszych quizach!

Dostępny jest już trzeci quiz wiedzy o gospodarce II Rzeczpospolitej. Na tych, którzy najtrafniej i najszybciej wypełnią wszystkie testy, czekają nagrody rzeczowe
Fot. PAP
Fot. PAP

Polska Agencja Prasowa w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowała serię internetowych quizów historycznych. Testy będą w sumie cztery, a każdy z nich zawiera pięć pytań. Za każdym razem tylko jedna z sugerowanych trzech odpowiedzi jest prawidłowa.

Wszystkie quizy publikowane są na stronie kurier.pap.pl – znajdą je Państwo w belce górnego menu. Zapraszamy!

Na tych, którzy najlepiej przejdą przez nasze zadania z pogranicza historii gospodarczej i ekonomii, czeka pięć nagród rzeczowych o łącznej wartości 7 tys. zł. Liczy się nie tylko trafność, ale też czas - laureaci zostaną wyłonieni w oparciu o najwyższą liczbę uzyskanych punktów z wszystkich czterech quizów, a w przypadku jednakowych wyników punktowych pod uwagę będzie brana szybkość udzielenia odpowiedzi.

Laureaci zostaną wybrani tylko spośród tych Internautów, którzy zarejestrują się jako uczestnicy quizów. Po wypełnieniu testu pojawi się okienko rejestracji – trzeba będzie podać imię, nazwisko oraz adres e-mail.

Seria quizów historycznych powstała w ramach projektu „Moja Polska”, realizowanego przez Polską Agencję Prasową we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Trzeci quiz dostępny jest tutaj: http://kurier.pap.pl/quizy/21/