Nasz konkurs. "Moja Polska": do wygrania 8000, 5000 lub 2500 zł

Bibliotekarka wie wszystko o historii gminy? Pracownik domu kultury zbiera opowieści najstarszych mieszkańców? PAP zaprasza pasjonatów historii do konkursu „Moja Polska”.
Fot. PAP
Fot. PAP

Polska Agencja Prasowa realizuje projekt, mający przypomnieć inicjatywy gospodarcze, które prowadziły do rozwoju polskich miast, miasteczek i regionów, a także społeczności wiejskich. Osią projektu jest konkurs „Moja Polska”, w którym chcemy zaprezentować przedsięwzięcia gospodarcze powstałe w dwudziestoleciu międzywojennym.

„Tematem prac konkursowych mogą być nie tylko sztandarowe przedwojenne przedsięwzięcia gospodarcze jak Gdynia czy COP, ale także zakończone powodzeniem drobne, lokalne inicjatywy na rzecz rozwoju np. produkcji rolnej, handlu lub bankowości” – wyjaśniają organizatorzy.

Prace mogą mieć dowolną formę – od tekstu przez opisane reprodukcje zdjęć, filmy, nagrania audio, po prezentacje multimedialne. Ważne, by powstały z myślą o celach konkursu i nie wcześniej niż w tym roku. Inspiracji można szukać w przedwojennych aktach, wycinkach ze starych publikacji czy w rozmowach z żyjącymi jeszcze świadkami tamtych decyzji i wydarzeń.

Zwycięzca otrzyma 8000 zł, laureat drugiego miejsca 5000 zł, a trzeciego - 2500 zł.

Na prace czekamy do 30 listopada 2018 r.

Regulamin konkursu na stronie kurier.pap.pl. Wszelkie pytania można wysyłać na adres kurier@pap.pl.

Projekt „Moja Polska” realizowany jest we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

POBIERZ MATERIAŁ I PUBLIKUJ ZA DARMO