Konkurs "Moja Polska" rozstrzygnięty!

25 tysięcy złotych zostało podzielonych między laureatów konkursu „Moja Polska”. Jury przyznało w sumie sześć nagród.
Fot. PAP
Fot. PAP

W stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości Polska Agencja Prasowa ogłosiła konkurs na najlepszą pracę ukazującą życie gospodarcze 100 lat temu i obecnie. W odpowiedzi do redakcji napłynęło ponad sześćdziesiąt prac – filmów, prezentacji, książek i opracowań., przedstawiających rozwój gospodarczy różnych zakątków Polski.

W kategorii dla dorosłych jury jednogłośnie za najlepszą uznało pracę Wioletty Mamcarz „Rozwój Przemysłu w Piastowie”. Autorka otrzyma w nagrodę 8000 zł. Drugie miejsce zajął film „Komunikacja miejska w Warszawie” przygotowany przez Michała Maruszewskiego, Aleksandra Krymskiego, Joannę Nawrocką, Damiana Małża i Artura Leszczyńskiego. Twórcy podzielą między siebie 5000 zł. Trzecie miejsce i 2500 zł przypadło Małgorzacie Dygas, autorce artykułu „Lajkonik pachnący kawą”.

W kategorii dla dzieci i młodzieży najlepszy okazał się film „Życie ekonomiczne Siedlec i okolic” przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Siedlcach. Na drugim miejscu uplasowało się opracowanie Zofii Nowakowskiej „Historia chełmskiego Osiedla Dyrekcja”. Trzecie miejsce jury przyznało Franciszkowi Radlińskiemu za pracę „Rozwój kolei od dwudziestolecia międzywojennego po czasy współczesne”. Nagrody w kategorii dla uczniów to odpowiednio 5000 zł, 3000 zł i 1500 zł. 

Prace oceniało pięcioosobowe jury, w którego skład weszli: przedstawiciel Narodowego Banku Polskiego oraz dziennikarze PAP, w tym kierownicy portali dzieje.pl i samorzad.pap.pl.

W czwartek, 20 grudnia w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej odbędzie się konferencja podsumowująca konkurs.

Projekt „Moja Polska” realizowany jest we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.