Pracodawcy i działy HR mają problem z monitorowaniem pracy zdalnej. Niektórzy rozbudowują formy kontroli, a tymczasem, zdaniem ekspertów, COVID-19 wymusza przejście z modelu nadzoru na model zadaniowy. Ważne jest dbanie o zaangażowanie pracownika, nie śledzenie każdego jego ruchu, a nadmierna kontrola może przynieść niepożądane efekty - ocenia serwis Prawo.pl
W kwestii polskiego przemysłu cementowego nasi europosłowie, niezależnie od opcji politycznej, mówią zazwyczaj jednym głosem - wynika z debaty „Przemysł cementowy w Polsce - spajamy Europejski Zielony Ład”. Pretekstem spotkania była prezentacja raportu EY podsumowującego 30 lat transformacji tego sektora oraz wyzwania, jakie go jeszcze czekają.
Wśród prelegentów otwierających X Europejski Kongres Finansowy dominowało przekonanie, że polska gospodarka jest dobrze przygotowana na nadejście drugiej fali pandemii koronawirusa. Jednocześnie przekonywano o stymulującej rozwój gospodarczy roli polityki fiskalnej, szczególnie w sferze inwestycji publicznych.
XVII już edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej Warszawa Singera odbywała się w wersji hybrydowej – online i na żywo. W sumie, w obydwu odsłonach wydarzeń wzięło udział pół miliona widzów. „Chcieliśmy nie stracić naszej dotychczasowej widowni, a także zdobyć nową, stąd decyzja o transmisji większości imprez” – mówi twórczyni i dyrektorka festiwalu Gołda Tencer.
Po raz 23. polscy innowatorzy mogą powalczyć o wygrane w konkursie Polski Produkt Przyszłości, który organizują wspólnie Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Laureaci otrzymują nie tylko wysokie nagrody pieniężne (tegoroczna pula to 600 tys.), ale też zyskują niepowtarzalną szansę wypromowania swoich nowatorskich pomysłów w Polsce i na świecie.
Obroty na rynku fotowoltaiki w 2020 roku wzrosną nawet o 25 proc. i przekroczą 5 mld zł – wynika z prognozy Instytutu Energii Odnawialnej. „Dlatego wiele firm z tej branży może trafić na giełdę” - zapowiada Marcin Pieczora, prezes Sunday Polska, firmy specjalizującej się w kompleksowym montażu instalacji fotowoltaicznych.
Potencjał rynku biometanu w Polsce sięga 8 mld metrów sześciennych rocznie. Jego rozwój to ograniczenie importu gazu, budowanie bezpieczeństwa energetycznego w oparciu o własne zasoby - powiedział w trakcie Kongresu Energetycznego we Wrocławiu Jarosław Wróbel, wiceprezes PGNiG. Spółka zamierza również inwestować w technologie związane z magazynowaniem i transportowaniem wodoru.
75 proc. technologii służących osiągnięciu naszych celów klimatycznych opartych jest na miedzi i srebrze – podkreślał prezes KGHM Marcin Chludziński, podczas debaty na temat Europejskiego Zielonego Ładu.
Chcemy, by za 10 lat w naszych sieciach 10 proc. gazu stanowił biometan, a w kolejnych dekadach jeszcze więcej – zapowiedział podczas szóstej edycji Kongresu Energetycznego DISE we Wrocławiu prezes PGNiG Jerzy Kwieciński.
W dobie pandemii firmy często zwalniają osoby niedostatecznie sprawne i wydajne w pracy zdalnej, zastępując je nowymi, posiadającymi umiejętności przydatne w dobie COVID-19 – podaje portal Prawo.pl. Ci, którzy z różnych powodów nie mogą być zwolnieni, otrzymują wypowiedzenia zmieniające dotychczasowe umowy.