SKOK: coroczna konferencja po raz pierwszy całkowicie w systemie zdalnym

XXVIII Konferencja Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych (SKOK)
XXVIII Konferencja Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych (SKOK)

18 września odbędzie się XXVIII Konferencja Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych (SKOK) pod hasłem „Wspólnie ku zmianom”, która ze względu na pandemię korononawirusa, po raz pierwszy będzie przebiegać wyłącznie w systemie online. Transmisja całości konferencji na stronie Kasy Krajowej www.skok.pl.

„Po raz pierwszy w wyniku znanych wszystkim problemów, które przyniosła pandemia koronawirusa, konferencję organizujemy w nietypowej formule” – powiedział Rafał Matusiak, prezes Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej. 

Zapraszając do udziału w konferencji prezes Matusiak zaznaczył, jak ważne jest w tym roku poczucie wspólnoty i wynikającej z niej solidarności. „Solidarność wykorzystana dla dobra pozwala zachować nadzieję. Jej urzeczywistnienie to wiele konkretnych działań, które aby były skuteczne, muszą uwzględniać nowoczesne technologie, brać pod uwagę doświadczenie i wrażliwość różnych pokoleń i różnych środowisk, znaleźć zastosowanie dla różnych i wciąż zmieniających się środków komunikacji społecznej – podkreślił prezes Kasy Krajowej. - Mam nadzieję, że dorobek zbliżającej się konferencji będzie przełomowy dla naszego rozwoju” – podsumował. 

Konferencję rozpocznie o godz. 11 transmisja Mszy Świętej w intencji SKOK-ów z kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze. W południe przewidziana jest sesja plenarna, którą zainauguruje wystąpienie programowe prezesa Rafała Matusiaka. 

Przewidziana jest też dyskusja, w której wezmą udział przedstawiciele SKOK-ów, prezentacja filmu przygotowanego przez m.in. Światowy Związek Unii Kredytowych oraz wręczenie nagrody Feniksa, przyznawanej przez SKOK-i osobom, które najbardziej przyczyniły się do rozwoju idei spółdzielczości finansowej w Polsce.

Podczas konferencji omówiona też będzie działalność Regionalnego Centrum Unii Kredytowych, która koncentruje się głównie na inicjowaniu, wspieraniu i tworzeniu systemów unii kredytowych. 

Po godzinie 14 odbędą się dyskusje panelowe poświęcone m.in. cyfryzacji usług finansowych, wpływowi obecnych warunków makroekonomicznych na możliwości osiągania zysku przez instytucje finansowe, a także roli kobiet w uniach kredytowych. 

Na panelu „Młodzi profesjonaliści w SKOK-ach” zostanie zaprezentowana inicjatywa WYCUP, która łączy w sobie elementy programu stypendialnego i platformy wymiany doświadczeń dla młodych specjalistów pracujących w sektorze spółdzielczości finansowej na całym świecie. Podczas dyskusji będą oni mieli szansę na pochwalenie się swoim osiągnięciami i doświadczeniami w pracy zawodowej. 

Obie części będą bezpośrednio transmitowane ze studia konferencyjnego. Kontakt ze studiem będzie możliwy na bieżąco, w czasie rzeczywistym poprzez media społecznościowe. Uczestnicy konferencji i przedstawiciele mediów mają więc możliwość zadawania pytań prelegentom i dzielenia się swoimi wątpliwościami. 

Źródło informacji: Centrum Prasowe PAP

https://www.skok.pl/

POBIERZ MATERIAŁ I PUBLIKUJ ZA DARMO

Inne z tej kategorii