Prawo.pl: będzie można umówić się na wizytę w urzędzie skarbowym

Resort finansów prowadzi prace nad wdrożeniem ogólnopolskiego systemu do rezerwacji wizyt w urzędzie skarbowym. Z e-rezerwacji podatnicy mogą już korzystać w urzędach na terenie podlaskiej i wielkopolskiej izby skarbowej - informuje portal Prawo.pl.

System ogólnopolskiej rezerwacji wizyt, który rozładuje kolejki i ułatwi załatwienie spraw, będzie dużym ułatwieniem dla podatników, ponieważ z powodu pandemii Covid-19 urzędy skarbowe przyjmują interesantów tylko trzy dni w tygodniu.

„Docelowo systemem rezerwacji objęte będą wszystkie urzędy w całej Polsce. Chcemy, by nastąpiło to do końca roku” - mówi Prawo.pl Anita Wielanek, rzecznik prasowy szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Prawo.pl zauważa, że epidemia koronawirusa znacząco ograniczyła możliwość bezpośredniej rozmowy z pracownikami urzędów skarbowych. Wizyta w US jest możliwa, ale tylko przez trzy dni w tygodniu: w poniedziałki od godz. 12 do 18, środy od 9 do 15 i piątki od 9 do 13. W pozostałe dni urzędnicy pracują, ale obsługa podatników odbywa się poprzez e-usługi, e-PUAP i telefonicznie.

Urzędy wprowadziły także limity osób, które jednocześnie mogą przebywać w ich siedzibach - np. do Pierwszego Urzędu Skarbowego w Lublinie może wejść maksymalnie 10 osób. Przed urzędem ustawiają się długie kolejki, a załatwienie sprawy jest bardzo trudne.

System rezerwacji wizyt ruszył pilotażowo w wielkopolskiej izbie skarbowej - 20 lipca w urzędach skarbowych w Koninie, Lesznie, Pile oraz Wrześni. 3 sierpnia zostały nim objęte kolejne urzędy skarbowe regionu, a 17 sierpnia zaczął funkcjonować w Poznaniu.

Rezerwacji najprościej jest dokonać przez internet, korzystając z usługi „Wizyta w urzędzie skarbowym - umów" na stronie www.wielkopolskie.kas.gov.pl lub na stronach poszczególnych urzędów skarbowych, korzystając z zakładki „Jak załatwić sprawę w urzędzie". Na wizytę można umówić się także telefonicznie pod numerami telefonów wskazanymi w tej zakładce lub podczas osobistej wizyty w urzędzie w punkcie „Rezerwacja wizyty" zlokalizowanym blisko wejścia do urzędu.

Pełen tekst artykułu: https://www.prawo.pl/podatki/rezerwacja-wizyty-w-urzedzie-skarbowym-system-ogolnopolski-w,502614.html

Źródło informacji: Centrum Prasowe PAP

POBIERZ MATERIAŁ I PUBLIKUJ ZA DARMO

Inne z tej kategorii