Fakty o 5G – Serwis Samorządowy PAP startuje z kampanią informacyjną

Czy sąsiedztwo nadajnika 5G zabija pszczoły? Czy istnieje farba zabezpieczająca przed polem elektromagnetycznym? Serwis Samorządowy PAP we współpracy z Polską Izbą Informatyki i Telekomunikacji rusza z kampanią informacyjno-społeczną „5G – Infrastruktura przyszłości”.
PAP/grafika
PAP/grafika

Stacje bazowe telefonii komórkowej często budzą opór lokalnych społeczności, a technologii 5G przypisywane jest całe zło. To samorządowcy często stoją na pierwszej linii kontaktu z obawami mieszkańców, chcemy więc dać Państwu wiedzę i narzędzia, byśmy wspólnie mogli zwalczać nieprawdziwe informacje.

W projekcie zaplanowaliśmy specjalne cykle „Tydzień z ekspertem”, w ramach których poruszymy najważniejsze kwestie dotyczące pola elektromagnetycznego, promieniowania oraz rozwoju technologii 5G w Polsce i na świecie.

W poniedziałki będziemy publikować materiały informacyjne i zapraszać państwa do zadawania pytań. Na pierwsze z nich odpowiemy już we wtorek z komentarzem eksperta z danej dziedziny. Na pozostałe odpowiedź będzie udzielana w środę podczas specjalnego wideoczatu z naukowcem. W kolejnych dniach udostępnimy państwu zapis wideoczatu, tak by można było w każdej chwili do niego wrócić. Zapraszamy również państwa do bieżącego zadawania pytań – żadnego nie pozostawimy bez odzewu.

Do udziału w projekcie zapraszamy przedstawicieli lokalnych mediów, tak by łączyć siły w dotarciu do społeczeństwa ze sprawdzonymi informacjami i walczyć z fake newsami dotyczącymi technologii 5G.

Na bieżąco udostępniać będziemy wywiady, materiały wideo, wiarygodne badania i raporty.

To wszystko znajdą Państwo na naszej specjalnej podstronie „Telekomunikacja”: https://samorzad.pap.pl/kategoria/telekomunikacja

Już teraz zachęcamy Państwa do aktywności i współpracy!

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

 

POBIERZ MATERIAŁ I PUBLIKUJ ZA DARMO

Inne z tej kategorii