W Polkowicach powstał mural w hołdzie dla służb

Trzej superbohaterowie zdobią ścianę bloku przy ul. 3 Maja w Polkowicach. Mural jest wyrazem wdzięczności dla służb mundurowych i medycznych, które stoją na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem.
Fot. UG Polkowice
Fot. UG Polkowice

Mural przedstawia trzy postacie: ratowniczkę medyczną, strażaka i policjantkę, których cienie układają się w kształt superbohaterów, znanych z popularnych komiksów.

– W ten sposób dziękujemy naszym bohaterom – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic. – Ratowniczka medyczna, strażak i policjantka, to trzy postacie, ale jeden symbol. Symbol tych wszystkich, którzy na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo – podkreśla.

Mural rozpościera się na imponującej powierzchni 200 m2. Aby ją wypełnić, troje artystów pracowało przez cztery dni, zużywając około 60 litrów farby.

– Ogromny i efektowny mural, choć jest bezpośrednią formą podziękowania służbom za ich codzienny trud i służbę pełnione w tak trudnym dla nas wszystkich okresie, jest tylko początkiem bardzo konkretnej pomocy samorządu dla służb – zdradza burmistrz Łukasz Puźniecki.

Szczegóły tej pomocy poznamy niebawem.

 

POBIERZ MATERIAŁ I PUBLIKUJ ZA DARMO