Urzędy będą otwarte krócej

Krótsze godziny pracy 24 i 31 grudnia - taki schemat pracy w okresie świątecznym przyjęła większość urzędów samorządowych. 27 grudnia - w przeciwieństwie do administracji państwowej - jest tam normalnym dniem pracy.

W tym roku Wigilia Świąt Bożego Narodzenia przypada we wtorek, co sprawia, że tylko poniedziałek 23 i piątek 27 grudnia są zwykłymi dniami roboczymi w urzędach.

W administracji rządowej - zgodnie z zarządzeniem szefa KPRM - ministerstwa i urzędy centralne oraz terenowe w tym m.in. urzędy wojewódzkie 27 grudnia to dzień wolny od pracy; urzędy te "odpracowywały" go w sobotę 14 grudnia.

Przepisy zarządzenia nie mają zastosowania do administracji samorządowej (urzędów marszałkowskich, starostw powiatowych oraz urzędów miast i gmin), w których czas pracy regulują odrębne przepisy.

Jak wynika z informacji zebranych przez Serwis Samorządowy PAP większość tych urzędów zdecydowała się skrócić godziny pracy w Wigilię i Sylwestra.

I tak np. w Gdańsku zdecydowano, że 24 grudnia i 31 stycznia wszystkie zespoły obsługi mieszkańców będą otwarte od godz. 8.00 do 14.00.  Gdański Zarząd Dróg i Zieleni w Wigilię i Sylwestra czynny będzie w godz. 7.00 - 13.00.

Z kolei w piątek 27 grudnia i poniedziałek 30 grudnia Gdański Urząd Miejski będzie otwarty od godz. 8.00 do 15.00. w piątek i od 8.00 do 16.00 w poniedziałek.

Podobnie będzie w Przemyślu.

"W okresie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia czas pracy Urzędu Miasta Przemyśla - tylko w przypadku dwóch dni roboczych - ulegnie zmianie. W Wigilię Świąt Bożego Narodzenia - 24 grudnia (wtorek) oraz w Sylwestra - 31 grudnia (wtorek) Urząd Miejski będzie czynny od godziny 7.30 do godziny 12.00" - poinformowała Serwis Samorządowy PAP rzeczniczka urzędu Agata Czereba.

Natomiast w piątek 27 grudnia i w poniedziałek 30 grudnia przemyski Urząd Miejski funkcjonować będzie bez zmian.

Także w Świdnicy czas pracy urzędu miejskiego ulegnie zmianie w przypadku dwóch dni: zarówno w Wigilię jak i Sylwestra urząd będzie czynny do godz. 13.00. W przypadku pozostałych dni w okresie świąteczno-noworocznym, czyli 27 i 30 grudnia godziny pracy pozostają bez zmian.

js/

Czytaj więcej

POBIERZ MATERIAŁ I PUBLIKUJ ZA DARMO