Sztuka w częstochowskiej galerii handlowej

Miejska Galeria Sztuki zorganizuje serię wystaw oraz warsztatów artystycznych na terenie największego częstochowskiego centrum handlowego. Start przedsięwzięcia już 3 marca
Fot. Galeria Jurajska/Guarana PR
Fot. Galeria Jurajska/Guarana PR

Sztuka wychodząca na ulice czy obecna w centrach handlowych to ogólnoświatowy trend, który dzięki współpracy Miejskiej Galerii Sztuki z Galerią Jurajską dociera także do Częstochowy.

Pod hasłem „Galeria w Galerii” MGS zorganizuje serię wystaw, pokazów i warsztatów plastycznych dla dzieci i dorosłych na terenie największego częstochowskiego centrum handlowego przy al. Wojska Polskiego 207. Począwszy od 3 marca, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca będą się tam odbywać wystawy artystów-plastyków oraz warsztaty poświęcone rozmaitym tematom. Każda z czterech planowanych odsłon wydarzenia osnuta będzie wokół innego motywu przewodniego. Organizatorzy mają nadzieję, że dzięki pomysłowi uda się przybliżyć mieszkankom i mieszkańcom regionu lokalnych artystów i ich sztukę, a także umożliwić wszystkim chętnym – starszym i młodszym – odkrycie dla siebie nowej pasji, jaką może być malarstwo, rysunek, kaligrafia bądź rzeźba. Chodzi też po prostu o zabawę – każda z odsłon projektu to możliwość spędzenia czasu w niedzielę w niebanalny sposób. I okazja do poznania osób o podobnych, twórczych inklinacjach.

3 marca w Galerii Jurajskiej odbędą się bezpłatne warsztaty „Młody Leonardo da Vinci”, obejmujące m.in. zajęcia z rysunku, kaligrafii oraz technik, które stosował sam włoski mistrz Renesansu. Będzie można także podejrzeć przy pracy artystów, którzy stworzą m.in. portrety oraz wielkoformatowe rysunki w sepii. Gratką będzie specjalnie skonstruowana … maszyna rysująca, dzięki której każdy będzie mógł wykreować swój własny rysunek. Elementem imprezy będzie też wystawa prac lokalnych twórczyń i twórców – prace będzie można nie tylko oglądać, ale i kupić. Imprezę poprowadzą młode artystki i artyści, jeszcze studiujący bądź już z dyplomami. Realia czasów twórcy „Mona Lisy” przybliżą stroje z epoki, w których pojawią się sami artyści.

W planach na kolejne niedziele są m.in. warsztaty pod hasłami „Zostań artystą”, „W pracowni” czy „Martwa natura” – każdy będzie poruszał inne zagadnienie sztuk plastycznych. Wspólne przedsięwzięcie miejskiej instytucji i galerii handlowej planowane jest – jak na razie – do czerwca.

Źródło: UM Częstochowa

POBIERZ MATERIAŁ I PUBLIKUJ ZA DARMO