Stalowa Wola: Telekonferencja prezydenta z firmami

Kilkadziesiąt przedsiębiorstw wzięło udział w telekonferencji z prezydentem miasta Stalowej Woli Lucjuszem Nadbereżnym.

Jak podkreśla w komunikacie ratusz, w związku z pandemią koronawirusa, polska gospodarka stanęła przed największym wyzwaniem od czasów zmiany ustrojowej. Przed takim samym widmem dużego kryzysu staje lokalna gospodarka Stalowej Woli. Dlatego w tym czasie priorytetem samorządu miasta mają być działania wspierające stalowowolskich pracowników i przedsiębiorców.

"W tym krytycznym momencie nie mamy zamiaru stać z założonymi rękami i oglądać się na kompetencje innych instytucji. Samorząd miasta chce w tym trudnym okresie rozłożyć parasol ochronny nad stalowowolskimi firmami" – mówi Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.

Jak zaznacza włodarz Stalowej Woli, samorząd nie chce tworzyć planów odgórnie, bez przedsiębiorców, dla których one mają powstać.

We wtorek, 24 marca odbyła się w tej sprawie telekonferencja. W internetowym spotkaniu prezydenta, zastępcy prezydenta Renaty Knap i skarbnika miasta Michała Buwaja brało udział kilkadziesiąt przedstawicieli firm dotkniętych i zagrożonych kryzysem.

Prezydent podkreśla, że tworząc parasol ochrony na czas kryzysu dla firm ze Stalowej Woli, jest gotowy na podjęcie trudnych i niepopularnych decyzji. Dodaje również, że tegoroczny budżet zostanie przebudowany tak, aby zapewnić środki na wsparcie dla przedsiębiorców, którzy znajdą się w trudnej sytuacji gospodarczej. Wymagać to będzie solidarności i zrozumienia wszystkich mieszkańców naszego miasta.

"Jestem jednak przekonany, że wzajemna odpowiedzialność pozwoli nam szybko wyjść z tego kryzysu, chroniąc firmy przed upadłością i dramatem bezrobocia na terenie naszego miasta. Stalowa Wola będzie miastem, które w tej trudnej sytuacji, nie pozostawi swoich przedsiębiorców bez pomocy" – dodaje prezydent miasta.

POBIERZ MATERIAŁ I PUBLIKUJ ZA DARMO