Prezydent Stalowej Woli na hulajnodze patroluje miasto

Prezydencki patrol osiedlowy – z taką inicjatywą wyszedł Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.

"Za pośrednictwem elektrycznej hulajnogi mam zamiar odwiedzić każdą ulicę i chodnik w mieście, przejechać dokładnie całe miasto wzdłuż i wszerz, aby napisać nowy program osiedlowy dla Stalowej Woli" – mówił podczas inauguracji projektu prezydent miasta.

Jak przypomniał, w ostatnich miesiącach zapadły kluczowe decyzje dla rozwoju Stalowej Woli - budowa drogi szybkiego ruchu S74, budowa trzeciego mostu na Sanie czy obwodnicy Stalowej Woli i Niska, zrealizowany też został rekordowy budżet inwestycyjny – blisko 60 mln zł, który odmienił osiedla.

"Prezydent Stalowej Woli zamierza przejechać za pomocą hulajnogi elektrycznej całe miasto, by zderzyć się z codziennymi problemami mieszkańców i napisać nowy program osiedlowy dla Stalowej Woli, który odzwierciedli rzeczywiste potrzeby stalowowolan" - czytamy w miejskim komunikacie.

Jak podkreśla włodarz, hulajnoga elektryczna jest narzędziem, które pozwala ocenić dostępność miasta Stalowej Woli dla osób niepełnosprawnych i dla rodzin z wózkami. "Jeżeli na takich małych kółkach trudno przejechać przez podjazd, pokonać krawężnik, to znaczy, że osoba niepełnosprawna czy z wózkiem dziecięcym również będzie miała taki problem" – zauważył prezydent Nadbereżny.

Prezydenckie patrole osiedlowe będą odbywać się nie tylko w godzinach pracy, ale również w godzinach wieczornych i nocnych. To ma pomóc przy budowie nowej sieci monitoringu miejskiego. Najważniejsze sprawy, które będą wynikiem patroli, mają zostać zrealizowane jeszcze w tym roku, natomiast pozostałe będą podstawą do budżetu na rok 2020.

Źródło: UM Stalowa Wola

POBIERZ MATERIAŁ I PUBLIKUJ ZA DARMO