Nagroda "Europejski Region Przedsiębiorczości" wyróżni reakcję na COVID-19

Nagroda dla "Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości", która od dziesięciu lat promuje strategie wspierania przedsiębiorstw, w tym roku przyznana zostanie za reakcję na COVID-19.
© Committee of the Regions / Tim De Backer
© Committee of the Regions / Tim De Backer

Europejski Komitet Regionów (KR) rozpoczął przyjmowanie zgłoszeń w specjalnej edycji konkursu o tytuł "Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości". Unijne gminy, miasta i regiony mogą przedstawiać swoje strategie wspierania MŚP w okresie najbliższych dwóch lat. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 28 października 2020 r.

Co roku Europejski Komitet Regionów przyznaje nagrodę ERP trzem miastom, regionom lub gminom, które przedstawią "wybitne i przyszłościowe" strategie wspierania MŚP, przedsiębiorstw typu start-up i przedsiębiorstw scale-up.

Tym razem Komitet zachęca samorządy do opracowania strategii na rzecz wsparcia przedsiębiorstw, które mierzą się  ze skutkami kryzysu wywołanego przez koronawirusa. Nagroda zostanie przyznana maksymalnie sześciu regionom, które b

ędą wyróżnione marką ERP przez dwa lata: 2021 i 2022. Dotychczas tytuł przyznawany był z rocznym wyprzedzeniem, np. w ubiegłym roku nagrodę ERP 2020 otrzymały Gdańsk i Pomorskie.

Jak podkreślił przewodniczący Komisji Polityki Gospodarczej (ECON) w Komitecie Regionów Michael Murphy, odbudowa gospodarki UE po kryzysie spowodowanym COVID-19 zajmie dużo czasu i będzie wymagać wysiłku ze strony wszystkich szczebli europejskich, krajowych, regionalnych i lokalnych.

"Efektywność naszych MŚP będzie jednym z najważniejszych elementów, które pozwolą ponownie uruchomić gospodarczy motor Europy i podnieść jej długoterminową odporność. Będziemy musieli ponownie przeanalizować i zaktualizować nasze strategie polityczne, plany rozwoju lokalnego i strategie, tak aby odpowiadały one nowej rzeczywistości gospodarczej i społecznej" – zaznaczył.

Zgłoszenia udziału w konkursie o nagrodę ERP na lata 2021–2022 będą przyjmowane do 28 października 2020 r. Zgłoszenia można dokonać na stronie ERP (PRZEJDŹ NA STRONĘ).

kic/

POBIERZ MATERIAŁ I PUBLIKUJ ZA DARMO