Fotopułapki na dzikie wysypiska w Częstochowie

Częstochowska Straż Miejska otrzymała od Centrum Usług Komunalnych 5 specjalistycznych fotopułapek. Urządzenia posłużą do monitorowania miejsc nielegalnego składowania odpadów.
Fot. UM Częstochowa
Fot. UM Częstochowa

Fotopułapki GSM V-7200MAS to nowoczesne urządzenia, spełniające regulacje prawne zawarte w RODO. Oznacza to, że dzięki specjalnemu szyfrowaniu, dane zapisane na karcie są niedostępne dla osób postronnych, nawet w przypadku gdy urządzenie zostanie skradzione. Każda z kamer posiada czujnik ruchu, który wpływa na energooszczędną pracę przez całą dobę (a w nocy wspomagana jest niewidocznym oświetleniem generowanym przez diody). W przypadku pojawienia się ruchu, urządzenie zostaje wybudzone ze stanu uśpienia i w ciągu 1 sekundy rozpoczyna rejestrację. Do fotopułapek załączono karty pamięci oraz paski mocujące pozwalające na bezinwazyjne montowanie w trudnych warunkach. Dodatkowo zakupione zostały specjalne linki z zamkiem zabezpieczającym przed kradzieżą. Koszt jednej fotopułapki to około 2 tys. zł.

Urządzenia zostały przekazane podczas spotkania z udziałem prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka, komendanta Straży Miejskiej Artura Hołubiczko oraz radnego Łukasza Kota. Fotopułapki zostaną zamontowane w miejscach gdzie często powstają dzikie wysypiska oraz terenach, gdzie zostały zlikwidowane punkty TOPSZOZ.

 

POBIERZ MATERIAŁ I PUBLIKUJ ZA DARMO