Będzie kolejne 180 mln zł dla gmin na tablety i laptopy

15 maja ruszy kolejny nabór wniosków o dofinansowanie zakupu laptopów i tabletów w związku ze zdalnym nauczaniem. Do podziału między gminy będzie 180 mln zł. Publikujemy listę JST wraz z kategorią dofinansowania.

Minister cyfryzacji Marek Zagórski zapowiedział w poniedziałek na konferencji prasowej uruchomienie kolejnych środków, które mają wesprzeć samorządy w realizacji zdalnego nauczania. Tym razem samorządy będą mogły starać się o większe wsparcie.

    „Z budżetem 180 mln złotych chcemy ogłosić kolejną odsłonę programu „Zdalna Szkoła”. Biorąc pod uwagę kryterium ilości rodzin wielodzietnych, korzystających z pomocy gminy, postanowiliśmy ustalić warunki uzyskania pomocy dla gmin - będą one wynosiły w zależności od tego parametru od 35 do 165 tys. złotych” – poinformował szef MC.

Jak podkreślił wsparcie skierowane będzie do samorządów gminnych.

Program wystartuje 15 maja. Jak poinformował minister Zagórski, procedura składania wniosków będzie maksymalnie uproszczona. Podobnie jak w pierwszej edycji programu „Zdalna szkoła” z dofinansowania będą mogły być refinansowane wydatki ponoszone już od 16 marca.

Czytaj więcej...

POBIERZ MATERIAŁ I PUBLIKUJ ZA DARMO