Są jeszcze miejsca na bezpłatne warsztaty dla dziennikarzy w Lublinie i Poznaniu

Za nami półmetek praktycznych warsztatów II edycji „Prasowej Akademii Pieniądza”. W szkoleniach, które odbyły się w trzech miastach wzięło udział kilkudziesięciu dziennikarzy. Można się jeszcze zapisać na bezpłatny warsztat w Lublinie i Poznaniu.
Fot. PAP
Fot. PAP
Dotychczas praktyczne szkolenia z ekonomii i dziennikarstwa gospodarczego odbyły się w czterech miastach: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku. Wzięło w nich udział kilkudziesięciu dziennikarzy reprezentujących media lokalne i regionalne oraz blogerów, którzy postanowili poszerzyć swoją wiedzę na temat finansów oraz poznać najważniejsze zasady dziennikarstwa ekonomicznego. 

W ramach „Prasowej Akademii Pieniądza, druga edycja” odbędą się jeszcze praktyczne szkolenia w Lublinie (16 listopada) i Poznaniu (23 listopada).  Każdy z warsztatów składa się z trzech części: 
- ekonomia w pigułce, 
- państwo i gospodarka, 
- warsztat dziennikarza ekonomicznego.

Pierwszą i drugą część poświęconą ekonomii prowadzi dr Piotr Maszczyk z SGH w Warszawie. Z kolei zajęcia warsztatowe z dziennikarstwa ekonomicznego realizuje Maciej Danielewicz, były wieloletni redaktor naczelny PAP Biznes. Prasowa Akademia Pieniądza to nie tylko praktyczne warsztaty, ale także część e-learningowa. Zarejestrowani uczestnicy platformy www.pap21.pl mają do zaliczenia łącznie 10 testów przypisanych do poszczególnych tematów szkoleń. Obecnie na platformie dostępne są trzy testy. Sukcesywnie do marca 2019 r. będą udostępniane kolejne sprawdziany i wykłady.  Dla tych, którzy wezmą udział w praktycznym warsztacie (w wybranym mieście) oraz zaliczą wszystkie testy na platformie e-learningowej czekają certyfikaty sygnowane przez Narodowy Bank Polski i Polską Agencję Prasową.

O „Prasowej Akademii Pieniądza”

Prasowa Akademia Pieniądza to szkolenie realizowane przez PAP we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Celem projektu jest poszerzenie i uaktualnienie wiedzy ekonomicznej dziennikarzy oraz podniesienie ich umiejętności warsztatowych w zakresie dziennikarstwa gospodarczego. 

Szkolenie składa z jednodniowego praktycznego warsztatu (realizowanego w sześciu dużych miastach: Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Lublinie, Krakowie i Poznaniu) oraz 10 szkoleń w formule e-learningowej. Szkolenia online i warsztaty prowadzą m.in. eksperci SGH i PAP. Podczas warsztatów uczestnicy poznają nie tylko najważniejsze pojęcia i mechanizmy współczesnej ekonomii, ale też dowiadują się jak pisać o nich w sposób ciekawy, rzetelny i przede wszystkim przystępny dla czytelników. 

Rozszerzeniem praktycznego warsztatu są szkolenia udostępniane na platformie e-learningowej www.pap21.pl w okresie od czerwca 2018 r. do marca 2019 r. poświęcone najważniejszym problemom społeczno-gospodarczym (m.in. nowoczesne technologie w finansach, demografia, bankowość centralna i stopy procentowe).   

Warunkiem przystąpienia do projektu jest rejestracja na platformie szkoleniowej znajdującej się na stronie www.pap21.pl oraz wybór miasta warsztatu. ZAREJESTRUJ SIĘ  

Tylko zarejestrowani i zalogowani uczestnicy uzyskają dostęp do wykładów szkoleniowych i testów sprawdzających. Na platformie będą też mogli dyskutować z wykładowcami na prezentowane tematy szkoleniowe oraz śledzić postępy swojej nauki.
 

POBIERZ MATERIAŁ I PUBLIKUJ ZA DARMO

Inne z tej kategorii