Prasowa Akademia Pieniądza: trwa rejestracja na szkolenie

Jak lepiej zrozumieć analityków finansowych, co dla gospodarki znaczą poszczególne wskaźniki ekonomiczne i komunikaty banku centralnego, wreszcie jak powinien wyglądać warsztat dobrego dziennikarza ekonomicznego - to niektóre zagadnienia, jakie zostaną przedstawione podczas bezpłatnego szkolenia dla dziennikarzy i blogerów "Prasowa Akademia Pieniądza, edycja II".

Z tekstem pierwszego warsztatu autorstwa dr Piotra Maszczyka z Katedry Ekonomii II SGH, wprowadzającego w świat ekonomii można się już zapoznać na platformie www.pap21.pl. Jest on dostępny dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników platformy www.pap21.pl. Do projektu można jednak nadal przystępować.

"Prasowa Akademia Pieniądza, II edycja"  to bezpłatne szkolenie, którego celem jest podniesienie wiedzy ekonomicznej dziennikarzy i blogerów interesujących się finansami i gospodarką. Projekt realizuje Polska Agencja Prasowa we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. Szkolenie obejmuje 10 różnych tematów (publikowanych w formie tekstowej na platformie e-learningowej) i trójmodułowego praktycznego warsztatu (realizowanego w sześciu dużych miastach: Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Lublinie i Krakowie).

Aby zaliczyć szkolenie i uzyskać certyfikat sygnowany przez NBP i PAP trzeba wziąć udział w jednym warsztacie (do wyboru jedno z pięciu  miast) i zaliczyć pozytywnie testy online do wszystkich 10 tematów szkoleniowych, które będą sukcesywnie udostępniane na platformie www.pap21.pl w okresie od czerwca 2018 r. do marca 2019 r.

Aktualnie na e-platformie dostępne są teksty trzech warsztatów szkoleniowych wraz z testami sprawdzającymi.

Udział w  szkoleniu jest całkowicie bezpłatny. Warunkiem przystąpienia jest rejestracja na platformie szkoleniowej znajdującej się na stronie www.pap21.pl oraz wybór miasta warsztatu. ZAREJESTRUJ SIĘ     

Tylko zarejestrowani i zalogowani uczestnicy uzyskają dostęp materiałów szkoleniowych i testów sprawdzających. Na platformie będą też mogli dyskutować z ekspertami na prezentowane tematy szkoleniowe oraz śledzić postępy swojej nauki.   

Zakres tematyczny "Prasowej Akademii Pieniądza, II edycja"

1. "Ekonomia w pigułce - wprowadzenie nie tylko dla początkujących"  
2. "Państwo a gospodarka"
3. "Warsztat dziennikarza ekonomicznego"
4. "Czego nas uczą ekonomiczni nobliści?"  
5. "Rola banków centralnych i regulatorów w dobie rewolucji technologicznej"  
6. "Demografia, jako wyzwanie dla Polski i świata"
7. "Zamykanie się gospodarek a globalizacja"
8. "Podatki w gospodarce"  
9. "Rewolucja cyfrowa a gospodarka"
10. "Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy - fikcja czy cel do osiągnięcia".

Szczegółowy regulamin szkolenia dostępny jest TUTAJ

POBIERZ MATERIAŁ I PUBLIKUJ ZA DARMO

Inne z tej kategorii