PAP i NBP zapraszają dziennikarzy na bezpłatne szkolenie "Prasowa Akademia Pieniądza, II edycja"

Jeśli jesteś dziennikarzem lub blogerem i zdarza Ci się pisać o gospodarce i finansach, ale czujesz, że mógłbyś to robić lepiej to nie może zabraknąć Cię na naszym szkoleniu! PAP we współpracy z NBP organizuje drugą edycję bezpłatnego szkolenia dla dziennikarzy "Prasowa Akademia Pieniądza, II edycja".

Celem szkolenia jest poszerzenie i uaktualnienie wiedzy ekonomicznej dziennikarzy oraz podniesienie ich umiejętności warsztatowych w zakresie dziennikarstwa gospodarczego. Ze względu na zasięg i oddziaływanie mediów, dziennikarze i blogerzy są ważnym partnerem w procesie poszerzania świadomości ekonomicznej Polaków. Dlatego niezwykle istotne jest, aby przekazywane przez nich informacje dotyczące gospodarki i ekonomii były przygotowane rzetelnie i kompetentnie, a jednocześnie w sposób ciekawy i zrozumiały dla odbiorców.

Szkolenie będzie się składać z jednodniowego praktycznego warsztatu (realizowanego w sześciu dużych miastach: Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Lublinie, Poznaniu i Krakowie) oraz 10 szkoleń w formule e-learningowej. Szkolenia online i warsztaty przygotują i poprowadzą eksperci SGH i PAP.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają nie tylko najważniejsze pojęcia i mechanizmy współczesnej ekonomii, ale też dowiedzą się jak pisać o nich w sposób ciekawy, rzetelny i przede wszystkim przystępny dla czytelników.

Rozszerzeniem praktycznego warsztatu ( odbywającego się w jednym z sześciu miast) będą szkolenia udostępniane na platformie e-learningowej w okresie od czerwca 2018 r. do marca 2019 r. poświęcone najważniejszym problemom społeczno-gospodarczym (m.in. nowoczesne technologie w finansach, demografia, bankowość centralna i stopy procentowe).   

Warunkiem przystąpienia do projektu jest rejestracja na platformie szkoleniowej znajdującej się na stronie www.pap21.pl oraz wybór miasta warsztatu. ZAREJESTRUJ SIĘ  

Tylko zarejestrowani i zalogowani uczestnicy uzyskają dostęp do wykładów szkoleniowych i testów sprawdzających. Na platformie będą też mogli dyskutować z wykładowcami na prezentowane tematy szkoleniowe oraz śledzić postępy swojej nauki.

Pierwszy praktyczny warsztat odbędzie się już 28 czerwca w Centrum Prasowym PAP w Warszawie. Do udziału w nim zapraszamy przede wszystkim dziennikarzy z Mazowsza i okolic. Szczegóły i regulamin szkolenia jest dostępny na stronie www.pap21.pl.

 

mp/

POBIERZ MATERIAŁ I PUBLIKUJ ZA DARMO

Inne z tej kategorii