Druga edycja Prasowej Akademii Pieniądza na półmetku

Warsztatem w Lublinie zakończyła się część praktyczna szkolenia dla dziennikarzy „Prasowa Akademia Pieniądza”. Uczestnicy mają jeszcze do zaliczenia wykłady i testy na platformie e-learningowej.

Celem szkolenia jest poszerzenie i uaktualnienie wiedzy ekonomicznej dziennikarzy i blogerów oraz podniesienie ich umiejętności warsztatowych w zakresie dziennikarstwa gospodarczego. Projekt oprócz części warsztatowej składa się ze szkoleń w formule e-learningowej dostępnych po zarejestrowaniu na stronie www.pap21.pl.

W zakończonej już części warsztatowej (szkolenia zorganizowane w sześciu miastach: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Poznaniu i Lublinie) wzięło udział prawie 80 dziennikarzy reprezentujących media lokalne i regionalne oraz blogerów, którzy postanowili poszerzyć swoją wiedzę na temat finansów oraz poznać najważniejsze zasady dziennikarstwa ekonomicznego.

Uczestnicy mają jeszcze do zaliczenia wykłady i testy online. Docelowo na platformie e-learningowej pap21.pl zostanie udostępnionych 10 szkoleń wraz ze sprawdzianami. W tej chwili dostępnych jest pięć wykładów i testów:

1. "Ekonomia w pigułce - wprowadzenie nie tylko dla początkujących"
2. "Państwo, a gospodarka"
3. "Warsztat dziennikarza ekonomicznego"
4. "Demografia, jako wyzwanie dla Polski i świata"
5. "Podatki w gospodarce"

Kolejne materiały będą sukcesywnie publikowane na e-platformie w terminie do marca 2019 r.

Zgodnie z regulaminem szkolenia uczestnicy, którzy wzięli udział w praktycznym warsztacie i zaliczą online wszystkie 10 testów sprawdzających online otrzymają certyfikat złoty wydany przez PAP i NBP.

POBIERZ MATERIAŁ I PUBLIKUJ ZA DARMO

Inne z tej kategorii