„Wiem jak w banku” – konkurs Polskiej Agencji Prasowej

PAP zaprasza uczniów i nauczycieli do konkursu „Wiem jak w banku”. Do wygrania nagrody pieniężne – w sumie ponad 10 tys. zł.

2 stycznia startuje konkurs „Wiem jak w banku” na najlepsze prace prezentujące rolę i zadania Narodowego Banku Polskiego. O nagrody mogą powalczyć uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, uczniowie liceów i techników oraz dorośli pracujący z dziećmi i młodzieżą: nauczyciele, wychowawcy, animatorzy itp.

W przypadku kategorii dla dorosłych prace konkursowe powinny mieć formę umożliwiającą jej wykorzystanie w czasie zajęć – np. scenariusz lekcji czy autorskie materiały dydaktyczne; w przypadku uczniów czekamy na filmy (nie dłuższe niż 10 minut), audycje, prezentacje, wypowiedzi pisemne, gry terenowe, gry planszowe, aplikacje, plakaty, wystawy informacyjne do szkolnych gablot.

Zgłoszenia przyjmujemy do 30 kwietnia 2020 r., ale zachęcamy, by nie czekać do ostatniej chwili. Spośród autorów, którzy przygotują i zgłoszą swoje prace już w styczniu, wylosujemy dwie osoby, którym prześlemy upominek rzeczowy.

W maju pięcioosobowe jury wyłoni spośród wszystkich zgłoszonych po trzy najlepsze prace w każdej kategorii wiekowej. Uczniowie szkół podstawowych za zajęcie I miejsca mogą liczyć na 1000 zł, II miejsca na 750 zł, a III miejsca na 500 zł. W kategorii dla uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych nagroda za I miejsce to 1500 zł, II miejsce – 1200 zł, III miejsce – 750 zł. Dorosłym pracującym z dziećmi przyznamy za I miejsce – 2000 zł, za II miejsce – 1500 zł, a za III miejsce – 1000 zł. W sumie do laureatów trafi ponad 10 tys. zł.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.samorzad.pap.pl. W razie pytań jesteśmy do dyspozycji pod adresem samorzad@pap.pl.

„Wiem jak w banku. Rola i zadania Narodowego Banku Polskiego” to projekt realizowany przez Polską Agencję Prasową we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. 

Źródło informacji: samorzad.pap.pl 
 

POBIERZ MATERIAŁ I PUBLIKUJ ZA DARMO