PKN Orlen – nowoczesne pomoce dydaktyczne dla płockich szkół

Pracownie fizyczne i chemiczne sześciu płockich szkół ponadgimnazjalnych, dzięki wsparciu PKN Orlen, wzbogaciły się o kolejny sprzęt dydaktyczny. W ramach zainicjowanego w tym roku Programu Edukacyjnego, PKN Orlen zasilił publiczne szkoły ponadgimnazjalne w Płocku kwotą blisko 200 tys. zł. Beneficjentem programu PKN Orlen jest LO im. Marsz. St. Małachowskiego w Płocku.
PAP/Kadr z filmu
PAP/Kadr z filmu

PKN Orlen zdecydował o przyznaniu dofinansowania wszystkim szkołom, które zgłosiły się do Programu, w tym LO im. Marszałka Stanisława Małachowskiego. Według twórców projektu PKN Orlen dla Płocka, wsparcie dla szkół ważne jest nie tylko ze względów finansowych, ale przede wszystkim z uwagi na umożliwianie młodym ludziom pozyskiwania nowych umiejętności i kompetencji dzięki nowoczesnym rozwiązaniom dydaktycznym, na których sfinansowanie szkoły nie mogłyby sobie pozwolić.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Marsz. St. Małachowskiego mogą obecnie korzystać ze specjalistycznego sprzętu do doświadczeń fizycznych i chemicznych, poznawać i prezentować doświadczenia z zakresu optyki, prądu elektrycznego i akustyki. Gratką jest profesjonalny teleskop słoneczny, którego zakup sfinansowano ze środków pozyskanych z programu PKN Orlen. Sprzęt jest niesamowitym narzędziem dydaktycznym – jednomyślnie stwierdzają nauczyciele płockich szkół, dodając, że nauka przez doświadczenie pozostaje nadal najlepszym sposobem przekazywania i utrwalania wiedzy, a także budzenia w młodych ludziach pasji odkrywania.

Źródło informacji: Centrum Prasowe PAP

POBIERZ MATERIAŁ I PUBLIKUJ ZA DARMO