Piszesz o edukacji – zgłoś się do konkursu EDUinspiracje Media 2019

Dziennikarzy piszących o tematyce edukacyjnej, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji zachęca do udziału w konkursie EDUinspiracje Media 2019. Celem konkursu jest promocja najlepszych materiałów dziennikarskich, które poruszają kwestie związane z programami i inicjatywami Fundacji.

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji istnieje od 1993 roku. Inicjatywy, którymi zarządza dają możliwość zdobycia zarówno wiedzy podstawowej, jak i specjalistycznej, w sposób formalny i akademicki oraz pozaformalny i praktyczny. Umożliwiają one również rozwijanie pasji w odległych krajach i lokalnych społecznościach.

Aktualnie zarządza programami: Erasmus +, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży, Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży Eurodesk, Europass, eTwinning. Przesłane na konkurs materiały powinny odnosić się do projektów realizowanych w ramach tych programów.

Prace do konkursu mogą zgłaszać dziennikarze, redakcje lub wydawcy w trzech kategoriach:

- tekst (druk tradycyjny lub publikacja internetowa);

- materiał dźwiękowy (rozpowszechniany w rozgłośniach tradycyjnych lub/i internetowych);

- materiał filmowy (rozpowszechniany w telewizji lub/i internecie).

Wydawca/redakcja może zgłosić nieograniczoną liczbę prac, przy czym jeden autor maksymalnie trzy (po jednej z każdej kategorii).

W konkursie będą oceniane materiały, które zostały opublikowane bądź wyemitowane nie wcześniej niż 1 stycznia 2018 roku.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez kapitułę, w której skład wejdą przedstawiciele mediów, wykładowcy uniwersyteccy na wydziale dziennikarstwa oraz eksperci zajmujący się programami edukacyjnymi zarządzanymi przez Fundację.

Oceniając prace konkursowe kapituła weźmie pod uwagę:

- warsztat dziennikarski;

- wartość informacyjną;

- indywidualny styl.
 
Zwycięzcy konkursu zostaną ogłoszeni podczas gali FRSE, w grudniu 2019 roku. Oprócz pamiątkowych statuetek oraz dyplomów przewidziano nagrody w postaci tabletów.

Więcej na temat konkursu można przeczytać: http://eduinspiracje.org.pl/konkurs-dla-dziennikarzy/o-konkursie/

Źródło informacji: Centrum Prasowe PAP

POBIERZ MATERIAŁ I PUBLIKUJ ZA DARMO