VERVA Street Racing 2019: największe święto motoryzacji

Z wielu powodów tegoroczna edycja wyścigu jest wyjątkowa - powiedział Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN ORLEN. 24 i 25 sierpnia w Gdyni odbędzie się jubileuszowa edycja VERVA Street Racing.
PAP/Kadr z filmu
PAP/Kadr z filmu

Już po raz 10. na fanów motoryzacji i wielbicieli szybkiej jazdy czeka wiele atrakcji: emocjonujące wyścigi i pokazy, a także spotkania z gwiazdami sportu, m.in. Robertem Kubicą, Kubą Przygońskim i George‘m Russellem.

„Cieszymy się, że możemy organizować jedno z najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych w Polsce oraz Europie. W tym roku przypada jubileuszowa edycja” - przyznał Daniel Obajtek. Podkreślił jednocześnie, że to nie przypadek, że VSR 2019 odbywa się w Gdyni.

„To miasto-symbol. Miasto, które narodziło się z marzeń. A to one właśnie pomagają wytyczać cele i je realizować” - dodał. „Organizując tę prestiżową imprezę właśnie w Gdyni, wychodzimy naprzeciw nie tylko mieszkańcom Trójmiasta ale i turystom, którzy odpoczywają w tym okresie nad polskim morzem”.

Prezes PKN ORLEN podziękował obecnemu podczas konferencji prasowej prezydentowi miasta, Wojciechowi Szczurkowi. Podkreślił jego ogromne zaangażowanie przy organizacji wydarzenia.

Na czas wyścigu najpopularniejsza część centrum Gdyni zamieni się w prawdziwe miasteczko wyścigowe. Powstanie tam m.in. tor Formuły 1, na którym będzie można podziwiać Roberta Kubicę oraz George’a Russella wraz z ich bolidami.

Gwiazdami imprezy będą również Kuba Przygoński - mistrz driftu, rallycross’u i GT/Le Mans oraz m.in. Kacper Wróblewski.

„To niezwykle prestiżowe, że Robert Kubica, kierowca Formuły 1, polski zawodnik, nie tylko pojawi się podczas VERVA Street Racing, ale zaprezentuje się w swoim bolidzie” - mówił Daniel Obajtek. „Sport w naszej strategii sponsoringowej odgrywa istotną rolę. PKN ORLEN jako czempion polskiej gospodarki konsekwentnie angażuje się we wspieranie motosportu, w którym nasi zawodnicy odnoszą sukcesy na międzynarodowych arenach” - dodał.

Podczas tegorocznej edycji VSR pokazy i wyścigi będzie można oglądać na trzech oddzielnych torach.

Pasjonaci motoryzacji będą mogli obejrzeć z bliska nie tylko najszybsze, najdroższe czy najnowocześniejsze samochody. Zaprezentowane zostaną legendarne pojazdy, które poruszały się po amerykańskich szosach, m.in. youngtimery, terenówki czy pojazdy militarne. Pojawią się również zabytkowe perełki polskiej motoryzacji. Organizatorzy zapowiadają pokaz 500 niezwykłych maszyn.

VERVA Street Racing to otwarta impreza dla całych rodzin. Na najmłodszych będzie czekać strefa zabaw z licznymi atrakcjami.

Zwieńczeniem każdego z dwóch dni imprezy będą koncerty, podczas których wystąpią zespoły Lipali, The Cassino, Luxtorpeda, C-Bool oraz Sylwia Grzeszczak i Daria Zawiałow.

Źródło informacji: Centrum Prasowe PAP

 

POBIERZ MATERIAŁ I PUBLIKUJ ZA DARMO