Prezydent otworzy w Davos Dom Polski

W Davos, gdzie o godz. 11 rozpocznie się Światowe Forum Ekonomiczne (WEF), po raz pierwszy w historii otwarty zostanie Dom Polski. Inauguracja pawilonu odbędzie się w obecności prezydenta Andrzeja Dudy w wtorek wczesnym popołudniem.
Dom Polski
Dom Polski

Powstanie pawilonu jest inicjatywą dwóch polskich spółek: PZU i Banku Pekao S.A.

Podczas Światowego Forum Ekonomicznego spotykają się przedstawiciele rządów, biznesu, organizacji pozarządowych i nauki z całego świata. Przez cały czas trwania WEF w Domu Polskim będą odbywać się debaty, prezentacje i konferencje poświęcone tematom globalnej, a także polskiej gospodarce.

Jak zauważył prezes PZU Paweł Surówka w Davos poruszane są kwestie związane z wyzwaniami, jakie stoją przed ludzkością. "Polska jako lider swojego regionu, a my jako największa grupa finansowa w Europie Środkowo-Wschodniej musimy być obecni w trakcie tego wydarzenia. Dlatego zdecydowaliśmy o organizacji Domu Polskiego podczas tegorocznego Forum Ekonomicznego" – zaznaczył prezes PZU.

Prezes Banku Pekao S.A Michał Krupiński zauważył, że bank reprezentuje Polskę na Światowym Forum Ekonomicznym po raz drugi. "Podczas ubiegłorocznej edycji forum wspieraliśmy naszych klientów, inicjując spotkania z menedżerami międzynarodowych przedsiębiorstw, inwestorami i partnerami. Nawiązaliśmy wiele wartościowych relacji biznesowych. Wtedy też narodziła się idea Domu Polskiego" – wyjaśnił Krupiński.

Dom Polski (ang. Polish House) mieści się pod adresem Promenade 58, 7270 Davos Platz. W trakcie organizowanych tam spotkań, odwiedzający będą mogli wymienić poglądy na temat sukcesu gospodarczego Polski z ostatnich lat oraz wyzwań, które stoją przed polską gospodarką. Goście Domu Polskiego będą mieli okazję podyskutować o globalnych trendach jak rewolucja przemysłowa 4.0, biotechnologia czy sztuczna inteligencja. Tam też odbywać się będą spotkania biznesowe.

Hasłem promującym wydarzenie jest #PolandCanDoNation. Jest to kontynuacja kampanii, którą zainaugurowało zorganizowane Nowym Jorku w październiku 2018 roku w przez Grupę PZU spotkanie polskich i amerykańskich firm.

Organizatorzy Domu Polskiego wskazują, że nasz kraj przeżywa jeden z najlepszych okresów w swojej historii. Polska od blisko 30 lat notuje nieprzerwany wzrost gospodarczy, a niedawno - według FTSE Russell - awansowała do grona rynków rozwiniętych. "Jesteśmy liderem Europy Środkowo-Wschodniej i jako lider nie boimy się wyznaczać nowych kierunków, kierując się zasadą #PolandCanDoNation" – podkreślono w materiałach prasowych.

49. Światowe Forum Ekonomiczne we szwajcarskim Davos rozpoczęło się 22 i potrwa do 25 stycznia. Uczestniczą w nim liderzy światowej polityki, szefowie najważniejszych międzynarodowych instytucji gospodarczych i finansowych, ekonomiści, politolodzy, bankierzy, prezesi koncernów oraz szefowie wielu organizacji pozarządowych.

Źródło informacji: Centrum Prasowe PAP

 

POBIERZ MATERIAŁ I PUBLIKUJ ZA DARMO