Prawo.pl: skarbówka chce mieć więcej czasu na zwrot podatków

Pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej wnioskują do Ministra Finansów o wydłużenia terminów zwrotów podatków. Cytowani przez Prawo.pl eksperci twierdzą, że ta zmiana może negatywnie wpłynąć na działalność firm.

Z informacji, do których dotarło Prawo.pl wynika, że Rada Krajowej Sekcji Administracji Skarbowej NSZZ Solidarność złożyła wniosek do Ministerstwa Finansów, dotyczący działań związanych z koronawirusem. Znalazł się tam zapis związany z wydłużeniem terminów na zwrot podatków.

Jolanta Nowicka, dyrektor departamentu doradztwa podatkowego w PKF Consult uważa, że obecnie przedsiębiorcy oczekują przede wszystkim wsparcia ze strony rządu. Tymczasem czasowe wydłużenie ustawowych terminów zwrotów podatków, a w szczególności podatku VAT, może zagrozić istnieniu wielu firm.

Ekspertka zwraca uwagę, że tylko po spełnieniu określonych warunków urząd skarbowy jest zobligowany dokonać zwrotu podatku VAT w terminie 25 dni, licząc od dnia złożenia deklaracji przez podatnika, tak więc czasowe wydłużenie i tak już długich terminów - szczególnie, w obecnej sytuacji - przyspieszyłoby wiszącą nad przedsiębiorcami utratę płynności finansowej.

Pełen tekst artykułu: https://www.prawo.pl/podatki/dostep-online-do-serwerow-mf-i-dluzszy-czas-na-zwroty-podatkow,499254.html

Źródło informacji: Centrum Prasowe PAP

 

POBIERZ MATERIAŁ I PUBLIKUJ ZA DARMO