Prawo.pl: 64 spółki giełdowe to dłużnicy

64 na 416 krajowych spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych widnieje w biurze informacji gospodarczej jako dłużnicy – podaje portal prawo.pl. Ich łączne zadłużenie wzrosło z 37,88 mln zł do 42,6 mln zł. Najwięcej dłużników jest wśród branży budowlanej i producentów, wynika z informacji Krajowego Rejestru Długów.

Wzrosła zarówno wartość zadłużenia, jak i liczba zadłużonych spółek. Spośród krajowych firm z Giełdy Papierów Wartościowych 15 proc. z nich to dłużnicy notowani w KRD.

Zadłużone spółki giełdowe mają w sumie 941 zobowiązań wobec 222 wierzycieli. Najwięcej dłużników jest w sektorze budownictwo (23 proc. dłużników giełdowych), na drugim miejscu są producenci (17 proc.), dalej firmy finansowe (14 proc.). Pod względem wartości zadłużenia też dominuje branża budowlana: 16,4 mln zł. Na drugim miejscu jest handel z długiem 11,5 mln zł, a na trzecim branża technologiczna – 5,4 mln zł.

Rekordzista ma na koncie zobowiązania w kwocie 7,4 mln zł. 35 spółek z grona dłużników może pochwalić się zyskiem ze sprzedaży.

Pełen tekst artykułu: https://www.prawo.pl/biznes/dlugi-spolek-gieldowych-informacja-krajowego-rejestru-dlugow,450081.html

Źródło informacji: Centrum Prasowe PAP

POBIERZ MATERIAŁ I PUBLIKUJ ZA DARMO