PGNiG: do 2022 r. 90% mieszkańców Polski z dostępem do sieci gazowej

Do 2022 r. 90% mieszkańców Polski będzie miało dostęp do sieci gazowej – to cel spółki PGNiG, który sobie wyznaczyła, jako jeden z elementów walki ze smogiem w kraju – poinformował w poniedziałek podczas debaty w trakcie szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach prezes PGNiG Piotr Woźniak.
PAP/S.Leszczyński
PAP/S.Leszczyński

„Chcemy, by gaz ziemny był dostępny w całej Polsce. Chcemy pójść za rynkiem, a nie narzucać naszą politykę rynkowi. Wszyscy powinni mieć możliwość wyboru źródła energii i dostępu do różnych paliw – w tym także gazu. Dajmy ludziom wybór, a potem zobaczmy, na co się zdecydują” – powiedział Woźniak. Dodał, że będzie to wymagało ok. 2 mld dol. inwestycji w rozwój sieci gazowej w Polsce do 2022 r.

Debata na temat wykorzystywania gazu ziemnego z konwencjonalnych i niekonwencjonalnych źródeł, jako niskoemisyjnego paliwa zielonej gospodarki odbyła się w poniedziałek, w polskim pawilonie, na terenie stoiska PGNiG, w trakcie szczytu klimatycznego ONZ COP24 w Katowicach.

Jej uczestnicy: przedstawiciele spółek wydobywczych, reprezentanci organizacji międzynarodowych działających na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym, zgodzili się, że gaz ziemny jest znacznie mniej emisyjny niż węgiel; przy procesie spalania uwalnia mniej szkodliwych substancji, dlatego jest paliwem obiecującym z punktu widzenia celów szczytu klimatycznego w Paryżu.

Źródło informacji: Centrum Prasowe PAP

POBIERZ MATERIAŁ I PUBLIKUJ ZA DARMO