Nowa Alfa Romeo Giulia GTA na 110. urodziny marki

Nowa limitowana edycja Alfy Romeo Giulii GTA została zaprezentowana 24 czerwca 2020 r. podczas świętowania 110 lat istnienia marki Alfa Romeo. Ponadto ponownie otwarto Muzeum Alfy Romeo w Arese prezentując odwiedzającym stałą ekspozycję oraz ukrytą na co dzień kolekcję 150 samochodów, a także pucharów, silników i dzieł sztuki.
FCA (1)
FCA (1)

„To jest naprawdę wyjątkowy dzień dla mnie, naprawdę wyjątkowy dzień dla Alfy Romeo. To dzień ponownego otwarcia Muzeum w Arese, ale również 110. rocznica powstania marki, która narodziła się właśnie tutaj” - powiedział Arnaud Leclerc, head of Alfa Romeo Brand w regionie EMEA. „Ten dzień jest również wyjątkowy, ponieważ prezentujemy po raz pierwszy nową Giulię GTA & GTAm, co też jest swego rodzaju uroczystością. To odrodzenie pierwszego modelu Giulii, który publiczność może tutaj zobaczyć teraz jak i 50 lat temu.” - uzupełnił Arnaud Leclerc.

Alfa Romeo Giulia GTA została zaprojektowana z okazji 110. urodzin powstania marki i wzorowana jest Giulią GTA z 1965 roku, która z kolei powstała w oparciu o model Giulia Sprint GT odnoszący zwycięstwa sportowe na całym świecie. Nowa limitowana edycja Giulii GTA jest oparta na modelu Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio z silnikiem 2,9 V-6 bi-turbo o mocy 540 KM.

W komunikacie prasowym marki czytamy również, że „dzięki szerokiemu zastosowaniu ultralekkich materiałów może szczycić się zmniejszoną o 100 kg masą, osiągając najlepszy w swojej klasie stosunek wagi do mocy na poziomie 2,82 kg/KM”.

W dniu obchodów urodzin marki ponownie zostały otwarte drzwi muzeum, które w wyniku pandemii na kilka miesięcy musiało zawiesić wizyty odwiedzających. Przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa goście mogli podziwiać nową sekcję „Alfa Romeo w mundurze” poświęconą samochodom karabinierów, kolekcję 150 samochodów, a także pucharów, silników i dzieł sztuki, które na co dzień nie są prezentowane odwiedzającym. Ponadto goście i fani marki wzięli udział w paradzie samochodów odbywającej się na wewnętrznym torze muzeum.

Na wystawie „Alfa Romeo w mundurze” można było zobaczyć takie modele jak 1900 M „Matta", który zdobył dla karabinierów puchar w rajdzie Mille Miglia, Giulię - kultową „Gazelę” czy samochód pancerny Alfettę Alfa 90 i Giulię Giardinetta.

Wydarzenie było transmitowane online, a jego zapis dostępny jest pod linkiem.

Podczas transmisji online widzowie mogli posłuchać wspomnień związanych z samochodami marki byłego kierowcy Formuły 1, projektanta historycznych modeli Alfa Romeo, komendanta carabinierii w Mediolanie oraz zespołu wyścigowego Formuły 1 Alfa Romeo Racing ORLEN: Kimiego Räikkönena i Antonio Giovinazziego.

„Zawsze mówiłem, że jestem dumny, iż mogę ścigać się w barwach takiej marki, jaką jest Alfa Romeo, która jest włoską marką, ale również marką światową, ponieważ ma swoich zwolenników niemal w każdym zakątku globu. To naprawdę ogromny zaszczyt być w Formule 1 z tak ważną marką” - powiedział Antonio Giovinazzi, kierowca zespołu Alfa Romeo Racing.

Obchody w muzeum potrwają do 28 czerwca, a harmonogram dostępny jest pod linkiem.

Źródło informacji: Centrum Prasowe PAP

 

POBIERZ MATERIAŁ I PUBLIKUJ ZA DARMO