Już blisko 10 tys. wniosków o dopłaty z PGNiG dla osób zainteresowanych wymianą starych kotłów na gazowe źródła ciepła

Blisko 10 tysięcy wniosków o dopłatę do wymiany starych kotłów opalanych węglem na gazowe źródła ciepła wpłynęło do PGNiG Obrót Detaliczny w ramach programu, który ta spółka prowadzi od maja br. jako jedno z działań na rzecz walki ze smogiem w Polsce – poinformował w poniedziałek podczas szczytu klimatycznego w Katowicach prezes PGNiG Piotr Woźniak. Dodał, że spółka zrealizowała już ponad 5 tysięcy wypłat. Dopłaty wynoszą nawet do 3 tys. zł dla jednego gospodarstwa.
PAP/S. Leszczyński
PAP/S. Leszczyński

„W ramach tego programu dofinansujemy instalacje zasilane gazem, a nasi klienci zobowiązują się do korzystania z tego paliwa w dłuższym okresie. Te dwa działania – systematyczne zwiększanie dostępności sieci gazowej oraz zachęty gotówkowe do zmiany źródła ciepła na gazowe – realizujemy równolegle” – mówił prezes PGNiG podczas panelu na temat wykorzystania gazu ziemnego w celu poprawy jakości powietrza. „Program już przynosi konkretne efekty. Dzięki dotychczasowej zmianie źródeł ciepła zmniejszyliśmy emisję pyłów o około 50 ton i emisję CO2 o około 200 ton” – dodał Henryk Mucha, prezes PGNiG Obrót Detaliczny.

W dyskusji wzięli udział eksperci ze światowych organizacji działających na rzecz klimatu, a reprezentanci firm oraz przedstawiciele władz samorządowych dwóch polskich miast: Rzeszowa i Tych opowiadali o systematycznej wymianie floty komunikacji miejskiej na pojazdy zasilane gazem ziemnym.

Źródło informacji: Centrum Prasowe PAP

 

POBIERZ MATERIAŁ I PUBLIKUJ ZA DARMO