Jeep prezentuje nowy model Compass – w całości wyprodukowany we Włoszech

Nowy Jeep Compass, który już w lipcu pojawi się w sprzedaży na rynku europejskim, został zaprezentowany 4 czerwca 2020 roku podczas konferencji online. Ten model, przeznaczony na rynek europejski, w całości wyprodukowano w fabryce FCA Melfi na południu Włoch.
FCA Polska/Nowy Jeep Compass 2020 (1)
FCA Polska/Nowy Jeep Compass 2020 (1)

Nowy Jeep Compass będzie wyposażony w szereg innowacji z zakresu technologii i mobilności, zapewniających komfortową i bezpieczną jazdę. To, że jego produkcja będzie odbywała się w 100 procentach we Włoszech, pozwoli na lepsze dostosowanie samochodu do potrzeb klientów z Europy oraz wymogów europejskich dróg. Skróci też czas dostawy auta z fabryki do salonu sprzedaży.

„Rozpoczęliśmy produkcję nowego Jeepa Compass w fabryce Melfi we Włoszech. Jest to lokalna produkcja dostępna wkrótce dla klientów z całej Europy, która daje im szansę na szybszy zakup samochodu. Oferujemy pojazd, który jest dostosowany do europejskiego klienta, do oczekiwań europejskiego konsumenta, do europejskich dróg, do europejskich miast” – powiedział Jeff Hines, Head of Jeep Brand w regionie EMEA podczas konferencji. Dodał, że pierwszym modelem Jeepa w całości wyprodukowanym poza Ameryką Północną - w fabryce Melfi, był Jeep Renegade (w 2014 roku).

Jeep Compass otrzymał nowy czterocylindrowy, turbodoładowany, 1.3-litrowy silnik benzynowy o mocy 130 KM w połączeniu z sześciobiegową skrzynią manualną lub o mocy 150 KM w wersji z sześciobiegową, dwusprzęgłową skrzynią automatyczną DDCT i trybem jazdy „Sport”. Taki rodzaj silnika pozwala na zmaksymalizowanie oszczędności paliwa oraz redukcję emisji CO2. Uzyskuje też doskonałe osiągi zarówno na drodze, jak i na bezdrożach. Ten model Jeepa będzie dostępny także w wersji z „odświeżoną” wersją silnika MultiJet II diesel o pojemności 1.6 litra i mocy 120 KM z selektywną redukcją katalityczną SCR.

„Nowy silnik 1.3 T4 jest silnikiem wydajnym o szybkiej reakcji oraz przyjaznym środowisku, ponieważ spełnia finalne wymagania normy Euro 6D” – powiedział podczas konferencji Carlo de Marino, główny inżynier rodziny silników Global Small Engine.

Najnowsze modele Jeepa Compass będą dostępne w lipcu w czterech wersjach: Longitude, Night Eagle, Limited i S. Z kolei na wersje 4xe (hybrydowa technologia plug-in) z silnikiem elektrycznym połączonym z silnikiem 1.3 litrowym Global Small Engine o łącznej mocy 190 KM lub 240 KM trafią w ręce klientów pod koniec 2020 roku. Modele 4xe będzie można kupić również w wersji z napędem 4x4. Model Jeep Compass Trailhawk z hybrydową technologią plug-in trafi na rynek także w drugiej połowie 2020 roku.

Ponadto nowe modele Jeepa Compass zostaną wyposażone w usługi Uconnect, oferowane do tej pory już w Jeepie Renegate 2020. Usługi te będą dostępne w standardzie z 7” i 8.4” systemami informacyjno-rozrywkowymi w wersjach Limited, S i Traihawk. W usłudze Uconnect do wyboru będą rożne pakiety:

- My Assistant – pakiet podstawowy, aktywny od razu po zakupie samochodu, pozwalający kierowcy m.in. wezwać pomoc w razie wypadku lub awarii lub uzyskać raport o stanie samochodu,

- My Car – pozwala zachować kontrolę nad parametrami i stanem pojazdu,

- My Remote – daje kontrolę nad samochodem – możliwość blokowania/odblokowywania drzwi, włączania świateł, lokalizowania samochodu, monitorowania prędkości czy obszaru. Dzięki tej funkcji kierowca dostaje ostrzeżenie, jeżeli niektóre parametry nie zostaną zachowane,

- My Navigation – informuje kierowcę o natężeniu ruchu, pogodzie i lokalizacji fotoradarów, wyszukuje miejsca docelowe, a także umożliwia wysyłanie adresu ze smartfona lub strony internetowej do systemu nawigacji.

Pakiety My Car, my Remote i My Navigation dostępne tylko w usłudze Uconnect 8.4”, muszą zostać aktywowane przez użytkownika.

Modele Compass 4xe mają w swoim wyposażeniu funkcje wspomagające jazdę elektryczną. Dzięki temu kierowcy będą mogli m.in. kontrolować stan naładowania akumulatora bezpośrednio z aplikacji, wyszukiwać stacje ładowania, programować klimatyzację i ładowanie.

W zaprezentowanym modelu znajduje się też, jak czytamy w komunikacie Jeepa, „system ostrzegania przed najechaniem na poprzedzający pojazd, niezamierzoną zmianą pasa ruchu, układ stabilizacji toru jazdy z systemem przeciwdziałającym przewróceniu się pojazdu, poduszki powietrzne przednie, boczne i kurtynowe, system monitorowania martwych pól oraz wykrywania obiektów na drodze podczas cofania, tempomat adaptacyjny, kamerkę cofania oraz automatyczny asystent parkowania równoległego i prostopadłego”. Ponadto układ zawieszenia został poddany modyfikacjom i wzbogacony o amortyzatory z zaworami FSD (selektywna częstotliwość tłumienia), by ograniczyć ruchy nadwozia na wyboistych drogach. Tuning układu kierowniczego sprawia, że samochód prowadzi się bardzo lekko.

„Nowy Compass oferuje większą precyzję podczas pokonywania zakrętów z dużą prędkością, zapewniając mniejszy przechył i większą stabilność hamowania. Przede wszystkim, kierowca czuje, że samochód cechuje większa precyzja i elastyczność i sprawdza się szczególnie dobrze na krętych drogach” – informuje marka w swoim komunikacie.

Compass został wyposażony także w sześć wzorów obręczy kół i nową roletę bagażnika. Model będzie oferowany w 5 nowych kolorach nadwozia: kość słoniowa Ivory, czerwony Colorado Red, niebieski Blue Italia, niebieski Blue Shade i zielony Techno Green Metallic. Każdy z nich jest dostępny w połączeniu z czarnym dachem.

„Pracowaliśmy ciężko nad poprawą parametrów pojazdu zaczynając od wydajności, redukcji spalin o 30% aż po komfort prowadzenia auta, konfigurację układu kierowniczego, konfigurację podwozia - aby były lepiej dostosowane do europejskich dróg” – powiedział Marco Pigozzi, dyrektor marketingu marki Jeep.

Dzięki nowościom wprowadzonym w Jeepie Compass samochód nadaje się zarówno dla klientów biznesowych, jak i tych wyruszających w podróż pełną przygód. Model idealnie sprawdzi się także, jako samochód rodzinny do jazdy po mieście i po bezdrożach.

Wideo z prezentacji nowego Jeepa Compass dostępne pod linkiem.

Źródło informacji: Centrum Prasowe PAP

POBIERZ MATERIAŁ I PUBLIKUJ ZA DARMO