Członek Zarządu PWPW na Kongresie 590 o silnej pozycji Wytwórni na rynku Ameryki Południowej

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych jest jednym z liderów polskiego eksportu. Dostarcza na wszystkie niemal kontynenty specjalistyczne produkty: banknoty, paszporty, dowody osobiste, wizy, ale również systemy informatyczne – powiedział PAP członek Zarządu PWPW Janusz Kowalski. Obecnie jednym z najważniejszych rynków eksportowych dla Wytwórni jest Ameryka Południowa.
PAP/M.Kmieciński
PAP/M.Kmieciński

„Mamy w Ameryce Południowej szczególnie silną pozycję. W tym roku podpisaliśmy duży kontrakt z Gwatemalą, a pierwszy kontrakt został podpisany w 2011 r. z Paragwajem” – poinformował PAP członek Zarządu PWPW Janusz Kowalski podczas Kongresu 590 w Jasionce, k. Rzeszowa. Dodał, że PWPW dostarcza swoje produkty również m.in. do Ekwadoru i Hondurasu.

Jak podkreślił, również inne rynki są ważne dla Wytwórni. „Istotne są dla nas m.in. kontrakty na dostawę dowodów z warstwą elektroniczną do Armenii, a także dokumentów do Republiki Litewskiej. W tym roku realizujemy również umowę na produkcję paszportów i dowodów osobistych z warstwą elektroniczną dla Islandii” – wyjaśnił Janusz Kowalski.

Według niego, dużym zainteresowaniem cieszy się oferta PWPW produkcji paszportów ze sztywną stroną. „W tej sprawie mamy bardzo dużo zapytań, od Ameryki Płd. po Azję i Afrykę” – dodał.

Jak podkreślił, za sukcesem eksportowym PWPW stoją ludzie. „To wspaniali specjaliści. Firma jest znana z produktów bardzo wysokiej jakości. To w połączeniu z konkurencyjną ceną sprawia, że mamy coraz silniejszą pozycję na świecie” – oświadczył. Członek Zarządu Wytwórni przypomniał, że Wytwórnia powstała w styczniu 1919 r., jako jedno z pierwszych przedsiębiorstw państwowych odradzającej się Rzeczypospolitej i w przyszłym roku będzie obchodzić swoje stulecie. „Mam nadzieję, że będziemy świadkami tego znaczącego wzrostu naszego znaczenia na arenie międzynarodowej, otwierając nowy etap w historii PWPW i Polski, jeśli chodzi o lidera polskiego eksportu” – podkreślił.

Jak dodał, działalność PWPW jest istotna z punktu widzenia „interesów Rzeczypospolitej”. „Spółka jest bezpośrednio podległa ministrowi spraw wewnętrznych i administracji i w systemie bezpieczeństwa państwa pełni specjalną funkcję. Dostarczając usługi i produkty najwyższej jakości na światowe rynki, Wytwórnia świadczy o jakości polskiego eksportu i renomie polskiej gospodarki. Z tej pozycji jesteśmy coraz bardziej dumni, bo notujemy z roku na rok coraz lepsze wyniki” – wyjaśnił Janusz Kowalski.

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych już po raz drugi uczestniczy w Kongresie 590 – najważniejszym obecnie w Polsce forum wymiany idei i doświadczeń rodzimych specjalistów z zakresu biznesu, nauki polityki i legislacji. W tym roku PWPW na swoim stoisku zaprezentowała się jako narodowy wytwórca dokumentów zabezpieczonych o globalnym zasięgu.

Na stoisku PWPW zaprezentowane zostały m.in. nowy polski paszport oraz dokumenty produkowane dla odbiorców zagranicznych. Banknoty, dokumenty, karty zabezpieczone i systemy IT wytwarzane w PWPW są obecne na całym świecie.

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych rozpoczęła działalność w 1919 roku. Od początku swojego istnienia realizuje projekty o strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa państwa i jego obywateli. PWPW jest producentem polskich banknotów, dowodów osobistych, paszportów, dokumentów komunikacyjnych, znaczków pocztowych i znaków akcyzy oraz innych dokumentów zabezpieczonych. Oferuje również integrację i wdrażanie systemów informatycznych wspierających procesy wydawania i personalizacji dokumentów tożsamości. Firma systematycznie inwestuje w innowacyjne procesy produkcyjne, nowoczesne rozwiązania oraz kompetencje swoich pracowników.

Źródło informacji: Centrum Prasowe PAP

 

POBIERZ MATERIAŁ I PUBLIKUJ ZA DARMO