Ceneo rozpoczyna współpracę z tureckimi serwisami e-commerce: jest pierwsza umowa

Polska porównywarka internetowa Ceneo.pl zawarła w czwartek pierwszą umowę o współpracy z tureckim partnerem. Na początek w serwisie Ceneo znajdzie się oferta trzech największych tureckich sklepów internetowych, należących do takich producentów jak Koton, Tozlu i Dark Seer.
PAP/S. Leszczyński
PAP/S. Leszczyński

Polscy klienci Ceneo zyskają bezpośredni dostęp do produktów z Turcji w trzech najpopularniejszych kategoriach handlowych, jakimi są: moda, uroda oraz dom i wnętrze.

Dla zamówień z zagranicy Ceneo wykorzystuje znaną użytkownikom opcję „Kup teraz”, pozwalającą składać zamówienia bezpośrednio w serwisie. „Dzięki temu wszystkie zamówienia są objęte Programem Ochrony Kupujących Ceneo” – podkreślił Marcin Łachajczyk, zarządzający drugim co do wielkości polskim serwisem e-commerce.

Przedstawiciele spółki zapewniają, że procesy zwrotów i reklamacji będą równie łatwe, jak w przypadku towarów z Polski, a tureckie oferty nie będą generowały dla użytkowników żadnych ukrytych kosztów. Jest to istotne zwiększenie bezpieczeństwa transakcji i dostawy dla tych polskich konsumentów, którzy dotychczas przy zakupach korzystają z zagranicznych platform.

„W przypadku dostarczenia wadliwego lub niezgodnego z opisem produktu, zwrot towaru będzie się odbywał na zasadach obowiązujących w polskich sklepach internetowych” – podkreślił Łachajczyk.

Serwis zapowiada, że również czas i koszty dostaw będą zbliżone do tych obowiązujących w Polsce. „Ten obszar powierzyliśmy firmie X-press Couriers, a czas dostawy towaru wynosi do 14 dni” – poinformował Marcin Łachajczyk.

Prezes Ceneo zapowiedział, że spółka pracuje też nad rozwiązaniami, które w niedalekiej przyszłości otworzą zagraniczne rynki dla polskich producentów i sprzedawców.

Źródło informacji: Centrum Prasowe PAP

 

POBIERZ MATERIAŁ I PUBLIKUJ ZA DARMO