Bittel: sprawny transport zbiorowy do każdego zakątka Polski

Pokrycie całego kraju siatką połączeń obsługiwanych przez transport zbiorowy stanowi główny cel programu rządowego Kolej Plus - podkreślił wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel, pełnomocnik rządu ds. wykluczenia komunikacyjnego. „Będziemy przywracali albo budowali nowe, kolejowe połączenia regionalne” - zapewnił wiceminister.
PAP/Kadr z filmu
PAP/Kadr z filmu

Andrzej Bittel przypomniał, że na Krajowy Program Kolejowy realizowany do 2023 roku przeznaczonych jest 76 mld zł. Jak zaznaczył, wiele inwestycji już jest realizowanych. „Praktycznie na każdym korytarzu kolejowym toczą się jakieś prace związane z modernizacją, poprawianiem infrastruktury, poprawianiem parametrów przepustowości i bezpieczeństwa” - powiedział.

Dodał, że likwidacji białych plam na mapie komunikacyjnej Polski służy również fundusz autobusowy, dzięki któremu zostało już odtworzonych 1400 linii autobusowych. „To jest ogromny sukces samorządów, które postanowiły zaufać rządowi i wejść w ten program intensywnie” - stwierdził Bittel. Zapowiedział też dalszy rozwój kolei aglomeracyjnej.

Źródło informacji: Centrum Prasowe PAP

POBIERZ MATERIAŁ I PUBLIKUJ ZA DARMO