Docenienie inwestorów zagranicznych, którzy mają największy i najkorzystniejszy wpływ na polską gospodarkę i społeczeństwo – oto cel programu „Odpowiedzialny Partner 2019” ogłoszonego przez Fundację Republikańską. Międzynarodowe firmy, które przystępują do tej inicjatywy, mają szansę na znaczną poprawę wizerunku marki w świadomości Polaków.
Samorządy mogą już naliczać podwyżki dla nauczycieli. W Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego
Jak poradzić sobie z martwym sezonem w turystyce? Lekarstwo na to zna Polska Organizacja Turystyczna. O połowę tańsze noclegi oraz zniżki na ceny biletów do muzeów, teatrów i innych obiektów zachęcają turystów do podróżowania poza sezonem. Partnerzy mogą zgłaszać się do akcji „POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ – WEEKEND ZA PÓŁ CENY” do 12 lutego.
Łódź, Szczecin, Gliwice, Kutno, Zduńska Wola, Wrocław, a także tereny w pobliżu kolejowych przejść granicznych na styku torów 1435 mm i 1520 mm – to miejsca, w których zasoby nieruchomościowe Grupy PKP SA są szczególnie atrakcyjne ze względów inwestycyjnych, m.in. w obszarze logistyki. Na kolejowych gruntach będą mogły także powstać mieszkania w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.
Około 200 dworców kolejowych na terenie całej Polski zostanie zmodernizowanych lub na nowo wybudowanych w ciągu kilku najbliższych lat w ramach programu inwestycji prowadzonego przez PKP S.A. Środki na te inwestycje będą pochodziły z funduszy UE, a także z budżetu państwa.
Sprawność realizacji przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. projektów finansowanych ze środków unijnych jest bardzo wysoka. 80% środków z programu „Infrastruktura i środowisko” już jest zalokowanych; jesteśmy przygotowani na to, by zawalczyć o kolejne środki – oceniła wiceminister inwestycji i rozwoju Małgorzata Zielińska w trakcie panelu „Kolej na ekspansję" podczas I Kongresu Rozwoju Kolei, który w środę 23 stycznia br. odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie.
"W projekcie ustawy, nad którym pracujemy, zapiszemy raz na zawsze, że nie można zlikwidować linii kolejowej, nie można unicestwić przebiegu szlaku kolejowego” – oświadczył minister infrastruktury Andrzej Adamczyk w trakcie panelu na temat łączenia aglomeracji w kontekście planów inwestycyjnych Grupy PKP, podczas I Kongresu Rozwoju Kolei, który odbył się 23.01.2019 w Warszawie.
Kolej z każdym rokiem staje się coraz bardziej ekologiczna. Podstawowym wyznacznikiem tej zmiany jest tabor – mówił w środę wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel, podczas I Kongresu Rozwoju Kolei.
Kolej otwarta na polskich producentów; doceniająca własne możliwości; równie dobra, a może nawet lepsza od konkurentów z zagranicy – to właśnie kolej patriotyczna – uznali uczestnicy panelu na ten temat podczas I kongresu Rozwoju Kolei w Warszawie, który odbył się w środę, 23 stycznia br.